niedziela, 29 kwietnia 2018

Cuda i cudeńka - Agnieszka Olejnik
Tytuł : Cuda i Cudeńka
Autor : Agnieszka Olejnik
Wydawnictwo : FILIA
Rok wydania : 2017
Ilosc stron : 360
ISBN : 978-83-8075-333-4Jak już wiecie kochamy książki, uwielbiamy się nimi otaczać, spać w ich pobliżu. Wiele książek wpłyneło na zmianę mojego życia, na sposób myślenia na lepsze. I właśnie to jest jedna z takich książek. 

Malownicza kamienica z mansardą, której szczyt zdobią dwa zamyślone anioły zwane Serafinami, skrywa pod swym dachem niejedną tajemnicę. Helena ( dziewczyna bardzo nie lubi tego imienia i prosi aby nazywać ją Lena) wyjechała ze wsi, aby zaopiekować się swoją babcią, której nigdy wcześniej nie widziała na oczy . Dziewczyna pełna marzeń i wiary w przyszłość, zostaje nową lokatorką kamienicy.  Babcia była w ciężkim stanie po udarze. Kobieta antypatyczna i złosliwa. Z jakiegoś powodu nie darzy sympatią ludzi. Lenie, która całym sercem kochała ludzi, rozmowy, towarzystwo i wspólny śmiech, nie mieściłoo się w glowie jak można życ w samotności. Poznaje swoich sąsiadów, nietuzinkowe postacie, które sprawiają, że życie dziewczyny staje się jeszcze ciekawsze. Wśród tych nowych przyjaciół jest Francesca, włoszka po przejściach, która prowadzi maly sklepik z cudeńkami. Lena, która uwielbiała zmiany, dołaczyła do niej. Zaczyna również korespondować z tajemniczym Borysem, właścicielem mieszkania na poddaszu, który skrywa bolesną tajemnice. 

Powoli Lenka poznaje wszystkich mieszkańców kamienicy i ich sekrety. Kamienne anioły opiekują się nimi, prostując pokręcone ścieżki, którymi prowadzi ich los.

 Obyczajowa opowieść o odzyskanych nadziejach, potrzebie bliskości, sile kobiecej przyjaźni i zwyczajnej, codziennej dobroci. Ponoć dobroć okazana drugiemu człowiekowi wraca do nas podwójnie - coś w tym jest. Lena - główna bohaterka książki to wspaniała kobieta, od której powinniśmy się uczyć optymizmu. Od pierwszych stron skradła moje serce. Dziewczyna, która mimo iż nie znała wcześniej swojej babci, postanowiła się nią opiekować. Kobieta jest dla niej tak naprawdę obcym człowiekiem. Trudno wyobrazić sobie wlasciwa opieke nad chorym bez prawidłowej komunikacji,dc gdyż babcia jedynie zamyka oczy gdy niechce sluchac wnuczki lub fuka na nią. Lecz Lena się nie poddaje, wierzy, że babcia wkońcu się do niej odezwie. 

Jest to ksiazka dzięki której zmieniłam swoje nastawienie na lepsze. Wstając rano zaczełam myśleć pozytywnie i w ten sposób każdy mój dzień ostatnio kończy się dobrze. Czy narzekanie i nastawienie na NIE cos zmieni? Oczywiście, że nie, a wszystko co robimy zależy od naszego nastawienia. To my zazwyczaj jesteśmy dla siebie największym problemem . 

Nie mogę się doczekać kolejnej części książki, gdybym mieszkała w Polsce to już by była w moich rekach, a tak muszę czekać na przesyłkę.

Życzę wam kochani abyście czytali najwięcej takich książek, bo jak zadziałają na was tak jak na mnie to będzie mniej problemów a wiecej ludzi usmiechniętych . Pozytywne myślenie, pozytywne nastawienie do życia i ludzi, na pewno zaprocentuje, a  kto wie co z tego wyjdzie,  nowa przyjaźń a może i miłość.
Moja ocena 10/10

MONIKA

O autorce:

Agnieszka Olejnik- autorka powieści obyczajowych. Szczęśliwa mama, nauczycielka i ogrodniczka. Cieszy się życiem i jego smakami. Zaraża czytelników optymizmem zgodnie z zasadą, że dobrem należy się dzielić. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz