wtorek, 30 października 2018

Czytelnicy polecają #3Witajcie kochani.

Dzisiaj jak co 2 tygodnie (tym razem było nieco dłużej ze względu na nasz wyjazd na targi) to Wy polecacie książki nam i zarazem sobie na wzajem.


A więc zaczynamy:


Pani Ania poleca nam ,,Kamerdyner,, Paweł Paliński, Mirosław Piepka, Michał Pruski, Marek Klat - aż czterech autorów napisało tą książkę.Główny wątek chłopaka wziętego przez państwo pod opiekę i miłość do ich rodzonej córki. Sam w sobie jak dla mnie nie jest to głównym motywem(dopiero ekranizacji jest to mocno podkreślone.) Tematyka polityczna, wojenna o ,,nielegalnym,, rozstrzeliwaniu ludzi. Bardzo fajna, lekka książka. Wciągająca dlatego szybko się czyta. Towarzyszą jej wszelkie emocje a po zakończeniu jeszcze chwile człowiek siedzi nad książką i myśli płaczą mu same po głowie. Coś pięknego . Warto przeczytać.


Pani Mirka Poleca Świat wielkich pieniędzy i bogactwa. Matka dwójki dzieci zamyka je w wielkim domu na poddaszu bo przeszkadzają jej w robieniu kariery i zdobywaniu sławy oraz w zdobyciu bogatego męża. Dzieci gdy zamykane są na poddaszu są małe o żyją przez lata w jednym pokoju na strychu, nagle zaczynają dorastać z małej dziewczynki rodzi się kobieta a z chłopca mężczyzna. 
Jest jeszcze pierwsza część ,,Kwiaty na poddaszu,, bardzo polecam jeśli zaczniecie czytać obiecuję że nie oderwiecie się od niej tak szybko.
Nie chce zdradzać więcej. Kto lubi takie klimaty to na pewno będzie zachwycony.


                                             Pani Marlena

Twórczość  Laini Taylor przeniosła mnie w zupełnie inny świat. Szukałam czegoś nietypowego w fantastyce, czegoś co nie powieliłoby utartych schematów i proszę !! Oto na moje modły odpowiedziała kobieta, która stworzyła cudne światy, piękne mitologie i bohaterów, którzy są niekiedy bardziej realni od ludzi mijanych na chodniku. W jej książkach jest coś więcej niż tekst. Zaklęła w nich taką magię, że człowiek wręcz się cieszy, że zarywa dla tych powieści noc.


                                            Pani Paulina 

Historia dziewczyny Laury która wyjeżdża na wakacje na Sycylie ze swoim chłopakiem i znajomymi. W trakcje wakacji kłuci się ze swoim partnerem i wybiega z hotelu zostaje porwana przez przystojnego Sycylijczyka- bossa tamtejszej mafii bo ten kilka lat temu wyśnił ją sobie w śpiączce i przez te lata próbował ją znaleźć bo wierzył ze to ta jedyna. Dziewczyna dostaje ultimatum- 365 dni na poznanie się i zakochanie albo jej rodzice zginą. W trakcie pobytu zakochują się w sobie. Wtedy zaczynają się też problemy które mogą ich rozdzielić.


Pani Agnieszka

Coś dla młodszych czytelników i nie tylko-właśnie zaczytujemy się jadąc pociągiem-10 historii 10ciu skarpetek które dały nogę czekając w koszu z brudnym praniem. Bardzo zabawne historie nawet dla tych starszych czytelników. Polecam rodzinne czytanie.

Pani Monika

Chwytająca za serce historia małego chłopca i jego matki uwiezionych w małym pokoju od siedmiu lat. Dla małego Jacka pokój jest całym światem innego ne zna bo tutaj się urodził, tutaj bawi, uczy a dla matki pokój jest więzieniem. Porywająca historia miłości matki i chłopca pozwalająca przetrwać ten strach przed Starym Nickem. Inspiracja do powstania książki była sprawa Josefa Frit
Dziękujemy serdecznie za polecajki. Na pewno kogoś zainspiruje opis i sięgnie po któraś z książek.

MONIKA

Pozdrawiamy Obydwie Zaczytane

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz