sobota, 18 sierpnia 2018

LATO z ciotką spirytystką - Danuta Korolewicz


Tytuł: LATO z ciotką spirytystką
Autor: Danuta Korolewicz
Wydawnictwo: LUCKY
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 384
ISBN: 978-83-65351-72-2

Idealna lektura na lato właśnie! I ten tytuł i okładka tak pozytywnie nastraja, że naprawdę ma się ogromną ochotę sięgnąć po książkę nawet nie znając jej streszczenia.Młoda studentka mieszkająca w Toruniu Magda ma wakacje, ciotka Waleria z niedalekiej Warby proponuje jej pracę w bibliotece w zastępstwie za stałą bibliotekarkę. Dziewczyna, która właśnie zerwała z chłopakiem chętnie wyrwie się z miasta i pomieszka z nieco zwariowaną ciotką, którą uwielbia. Nic nie zapowiada, że te wakacje będą dla dziewczyny i jej przyjaciółki Doroty (która w międzyczasie również przyjeżdża do Warby) niezapomniane i obfitujące w przygody. Ale za to jakie przygody!

Udział w seansie spirytystycznym, podczas którego ktoś uderza ciotkę w głowę a ta...symuluje swoją śmierć. Znalezienie zwłok miejscowego pijaka w piwnicy ratusza, rozpracowanie szajki przestępczej, porwanie, zakochanie się w księdzu... O jej! A przecież Magda uciekła do tego sennego miasteczka jakim jest Warba, aby odzyskać spokój, poobcować z naturą, trochę sobie zarobić w bibiotece. Życie bywa jednak przewrotne.

Połączenie komedii z kryminałem bardzo dobrze na mnie podziałało. Tak ożywczo w te letnie upalne dni. Książkę czyta się bardzo przyjemnie, z jednej strony pośmiejemy się z ciotki lub jej przyjaciółki Leokadii, z drugiej mocniej zabije nam serce, gdy akcja osiągnie punkt kulminacyjny. 


Zazwyczaj do czytania wybieram książki cięższe, obyczajowe lecz skłaniające do przemyśleń, zapadające w pamięci, problematyczne. Tą jednak, mimo iż brak w niej tych skłądnikow, czytało mi się bardzo dobrze, myślę, że jest ona doskonałą odskocznią od trudnych tematów. Ma za zadanie dostarczać rozrywki i spełnia je doskonale. Nie nudzi, potrafi czytelnika zainteresować  do tego stopnia, że momentami naprawdę trudno ją odłożyć. Opisuje też ciekawą, wielowątkową historię, która przydarza się młodym dziewczynom latem. Nie brakuje w niej też emocji (zakazana miłość do księdza Dominika) oraz releacji rodzinnych (pomiędzy ciotką i Magdą), przyjacielskich (między Magdą a Dorotą). A spirytyzm? Czy ktoś w to wierzy, czy też nie nie przejdzie obok poruszonego tematu obojętnie i chwileczkę się nad światem duchów zastanowi.

Tak jak już wspominałam, nie szukajcie w tej książce głębi, recepty na życie czy rozwiązanie poważnych życiowych problemów. Jeśli zaś poszukujecie rozrywki, relaksu na hamaku, pod parasolem, czy na kocyku na trawce to LATO z ciotką spirytystką jest do tego idealne. Zdecydowanie polecam jako lekką, przyjemną, zabijającą czas lekturę na lato i nie tylko.


Moja ocena - 8/10


DOROTA


Kilka słów o autorce: Autorka takich książek jak: Błękitne lato, Dalia, Dama z fontanny, Dziewczyna z ulicy Ogrodowej, Magia księżycowej nocy, Pensjonat Czerwone Maki, Zapach konwalii.


Za możliwość przeczytania książki dziękujemy wydawnictwu LUCKY


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz