piątek, 10 sierpnia 2018

Zapowiadamy, wszem i wobec ogłaszamy - Premiery sierpniowe

Witam serdecznie:)
Dziś na blogu coś innego niż recenzja. Coś nowego i świeżego, aby coś zaczęło totaj nam się dziać. Dajcie znać czy macie ochotę na wpisy inne niż recenzje książek, czy jesteście na tak, na nie, czy może wszystko wam jedno. Każdy komentarz i opinia od was jest na wagę złota naprawdę.

Dzisiaj mamy dla was sierpniowe zapowiedzi książek. Być może już o nich wiecie, niektórzy może przeoczyli - ale dlatego macie nas:) Stoimy na straży tego, abyście o wszystkim (a przynajmniej o większości godnej uwagi premier) wiedzieli.

Gotowi? No to start!
22.08.2018 r. nakładem Wydawnictwa Literackiego premierę będzie miałą powieść ROZSTANIE. Zapowiada się bardzo emocjonalnie, wciągająco. Wielu z nas odnajdzie cząstkę siebie na kartach tej powieści.

Jeden z najpiękniejszych opisów rozstania w literaturze. Powolne oddalanie się od siebie, niewierność, rozpacz. Jak to się dzieje, że miłość wygasa w nas tak cicho z dnia na dzień? Wcale nie zaczęło się od zdrady. Choć niewierność miała duży udział w rozpadzie ich małżeństwa, jego przyczyny były inne. Christopher był przystojny, pochodził z bogatej rodziny, robił karierę jako pisarz. Ona była z innego świata. Zaczęło się od drobnych różnic, rozwiewających się z wolna złudzeń, coraz częstszych kłamstw, wielkiego rozczarowania, nieubłaganie narastającej wzajemnej obcości. Mur między nimi rósł każdego dnia, aż w końcu zdecydowali się na separację. Na razie nie powiedzieli o tym nikomu. To musiało dojrzeć. Poczekać. Kiedy więc teściowa zadzwoniła do niej – nigdy się nie lubiły, mało powiedziane – bez wahania zgodziła się pojechać do Grecji. Tam w rybackiej wiosce Gerolimenas Christopher zbierał materiały do książki o żałobie. Od jakiegoś czasu nie dawał znaku życia i nie można było się z nim skontaktować. Nie była przygotowana na to, co tam zobaczy. Nie mogła tego przewidzieć.
22.08.2018 r. Burda Publishing Polska umili czas miłośnikom thrillerów swoją nowiutką powieścią POD WODĄ. Co z tego wyniknie? Jesteście ciekawi co kryły w sobie odmęty wodne i dlaczego moze to okazać się niebezpieczne?Jedna decyzja może zmienić twoje życie na zawsze… Erin już to wie. Właśnie dokonała złego wyboru i teraz musi coś ukryć.
"Nie jestem złym człowiekiem. A może jestem. Może to ty powinieneś zdecydować?"
Erin jeszcze niedawno planowała podróż poślubną, stała u progu kariery i wiodła doskonałe życie w pięknym domu w Londynie. Kochała Marka, a Mark kochał ją. To była miłość z gatunku fanatycznych i nieokiełznanych, w której liczyli się wyłącznie oni. Do czasu wspólnych wakacji, gdy w morzu przypadkiem znaleźli pewien tajemniczy przedmiot, a ich życie jak z obrazka stało się koszmarem.
Co się wydarzyło? Co poszło nie tak? Jak niby-idealna historia miłosna zmieniła się w mrożący krew w żyłach thriller?
Jedna decyzja i wspólny sekret, który wiąże na zawsze – skoro nikt inny o nim nie wie, to nikomu nie może się stać krzywda, prawda?


Miłośnicy i wierni fani Agaty Przybyłek niewątpliwie będą ucieszeni tym iż Czwarta Strona już 22.08.2018 r puści w obieg najnowszą powieść pisarki WIERNOŚĆ JEST NUDNA. Kontynuacja "Ja chyba zwariuję" na pewno nie raz was zaskoczy, rozbawi, zmusi do refleksji. Chętni?
Eliza przygotowuje się do ślubu, a całej rodzinie udziela się podniosła atmosfera. Lecz niespodziewanie w życiu dziewczyny pojawi się niepokorny Szczepan, który grzecznej i ułożonej Elizie zawróci w głowie. Czy przyszła panna młoda pozostanie wierna narzeczonemu, czy ulegnie urokowi przystojnego motocyklisty? Szczepana nie zraża wiadomość o zbliżającym się ślubie. Ale co zrobi, gdy okaże się, że randkuje nie z jedną kobietą, a z dwiema?!
Jak to mówią, cicha woda brzegi rwie… Przekonaj się, do czego mogą być zdolne siostry bliźniaczki, którym przyszło rywalizować o mężczyznę!


Wydawnictwo Czwarta Strona nie próżnuje i 22.08.2018 r. postanawia zabrać nas w rodzinną podróż pełną skrywanych tajemnic, kłamstw. Będzie to podróż pełna emocji, śmiechu i wzruszeń zapisanych w pożółkłym albumie rodzinnym.

Magdalena po latach wraca do rodzinnego domu, żeby pogodzić się z najważniejszą osobą jej dzieciństwa – charyzmatycznym i apodyktycznym dziadkiem. Ludwikowi zależy na tym, by ukochana wnuczka z nim zamieszkała, lecz ona stawia warunek – chce w końcu poznać jego skrzętnie skrywaną przeszłość. W opowieściach Ludwika losy rodziny splotą się z burzliwą historią Szczecina z czasów drugiej wojny światowej. Jaką tajemnicę chronił przed światem? Magdalena, wędrując po śladach z przeszłości, odwiedza miejsca znane z młodości i na nowo buduje relacje z dawnymi sąsiadami. Czy w rodzinnym mieście czeka na nią również miłość?


Gdyby ktoś potrzebował skutecznego ochłodzenia w te upalne, letnie dni znów Czwarta Strona przychodzi z pomocą. Od 22.08.2018 r upały z taką lekturą już nam nie straszne!


Jest zimny styczniowy poranek i Szetlandy pokrywa gruba warstwa śniegu. Wzrok brnącej do domu Fran Hunter przyciąga barwna plama na zamarzniętej ziemi i krążące nad nią kruki. Okazuje się, że są to zwłoki jej uduszonej nastoletniej sąsiadki, Catherine Ross. Mieszkańcy spokojnej wyspy skupiają oskarżycielskie spojrzenia na jednym człowieku, samotniku Magnusie. Ale kiedy detektyw Jimmy Perez i jego koledzy ze Szkocji upierają się, aby przeprowadzić dochodzenie, całą społeczność ogarnia atmosfera podejrzliwości i strachu. Po raz pierwszy od lat sąsiedzi Catherine nerwowo ryglują drzwi, zdając sobie sprawę, że pośród nich mieszka morderca.


Wydawnictwo Kobiece wydaje dla kobiet i o kobietach. 23.08.2018 r powieść ŁZY TESS przedstawi nam losy młodej kobiety i będą one przesiąknięte wieloma łzami. Lektura trudna, ale dająca do myślenia. Podołacie?


Pierwszy tom mrocznej serii, w której pożądanie miesza się ze strachem.
Dwudziestoletnia Tess Snow prowadzi spokojne życie. Jest o krok od rozpoczęcia kariery na rynku nieruchomości, a jej chłopak to idealna mieszanka czułości i odpowiedzialności. Aby świętować ich drugą rocznicę, Brax robi jej niespodziankę i zabiera na wycieczkę do Meksyku.
Romantyczne plaże, gorący seks i świetna zabawa — tego spodziewa się Tess. Dziewczyna nie wie, że zostanie uprowadzona, odurzona narkotykami i sprzedana. Siłą wepchnięto ją w mroczny świat prostytucji i zdegradowano do roli zabawki. Jej nowy pan, tajemniczy Q, nie lubi się dzielić.
Czy Brax odnajdzie i uratuje Tess, zanim jej nowy właściciel całkowicie ją zniszczy? Czy dziewczyna odnajdzie w sobie siłę, aby walczyć o swoje bezpieczeństwo i wolność?
Dajcie nam znać, które z naszych propozycje znajdą swoje miejsce w waszych bibioteczkach? Na które książki się skusicie, aby wziąć je do rąk i przeczytać? Jesteśmy niezmiernie ciekawe :) Miłej lektury kochani:)

DOROTA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz