sobota, 4 sierpnia 2018

Smaki życia-Anita ScharmachTytuł: Smaki Życia
Autor: Anita Scharmach
Wydawnictwo: LUCKY
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 240
ISBN: 9788365351531

Czterdziestoletnia Marta niejednokrotnie musiała zmierzyć się z okrutnym losem. Po dramatycznych przeżyciach (stracie męża i dwóch córek) przekonała się, co w życiu jest naprawdę ważne i nadaje mu głębszy sens. Po długoletnim dochodzeniu do  siebie, teraz  wydaje się, że wreszcie ma wszystko do szczęścia: mężczyznę, który kocha ją całym sercem, mądrą córeczkę, a także wspaniałych przyjaciół i pracę w kociej kawiarni, przynoszącą radość.  A jednak nad szczęściem Marty zaczynają się zbierać ciemne chmury, więc kobieta będzie musiała o nie zawalczyć ponownie. 


Książka "Smaki życia" to kontynuacja powieści "Zaraz wracam"  (http://obydwiezaczytane.blogspot.com/2018/06/zaraz-wracam-anita-scharmach.html) Z wielką radością wróciłam do mojej ulubionej bohaterki Marty. Po zakończeniu książki ,,Zaraz wracam,, nie myślałam o niczym tylko o tym, abym już mogła się dowiedzieć co dalej. Autorka tak zaskoczyła mnie niesamowitą fabuła, że aż zastanawiam się jak zmieściła to wszystko w tak cieniutkiej książce.

"Smaki życia" to opowieść o niesamowitej, pięknej i prawdziwej przyjaźni, sile miłości, wiary w lepsze jutro i przemianie jaką przeszła główna bohaterka.
Chęć uwolnienia się od przeszłości, bólu, który ciągle wracał jak bumerang- bo czy można od tak pogodzić się z okrutnym losem? 

Powieść opisuje wszystkie smaki życia - od depresji poporodowej, bezsilności, ucieczce, braku pomocy ze strony najbliższych, przez silną zemstę, odrzucenie, nienawiść i wyrządzaniu krzywdy bezbronnym zwierzakom do zrozumienia, akceptacji. Powieść jest o spełnieniu marzeń, dążeniu do celu, dzięki któremu powstała druga kawiarnia "MaMa kawkuje i czyta", o niesamowitej sile przyjaźni na śmierc i życie, o nadziei na lepsze jutro i życie, o przebaczeniu i wierze w ludzi, o miłości rodzica do dziecka. Cała paleta uczuć w jednym opowiadaniu. Pojawił się również wątek kryminalny opowiadający o porwaniu dziewczynki Basi, który ciekawie urozmaica całą powieść. 


"Smaki życia" to książka, którą nie tylko się lekko czyta ale również niesamowicie przeżywa. Daje bardzo dużo do myślenia nad sobą i swoim dotychczasowym życiem. Bo to tak naprawdę od nas zależy jak będzie ono wyglądało, mimo wielu tragedii czy chorób my musimy być ponad to. Każdy ma prawo do szczęścia bo czy po stracie męża lub żony musimy zamknąć się na innych ludzi?


Autorka przedstawia nietuzinkowych bohaterów od których możemy się tylko uczyć a każda postać wprowadza zarówno dobre uczucia jak i te złe. Akcja trwa od pierwszej do ostatniej kartki książki. Autorka ukazała tak dużą bombę uczuciową, że po przeczytaniu ciągle myśli mi wirują. 

Nie będę zdradzać jak się skończyła książka gdyż chcę was wszystkich zaprosić do lektury. Mi Anita Scharmach skradła serce swoją twórczością i przyznaję, że już zamówiłam kolejne jej książki. Autorka potrafi tak trafić w człowieka,, że skała nawet się poruszy. Tam gdzie trzeba wzrusza, a za chwilę rozśmiesza do łez, Oferuje również dawkę pikanterii  i szczyptę sexu, a do tego wszystkiego wrzuca garść wątku kryminalnego. Książka zawiera wszystko czego potrzeba. Pani Anito wielkie podziękowania za tak wspaniałą książkę. Po raz kolejny polscy autorzy pokazują, że warto kupować książki naszych rodaków. Moja ocena 11/10


MONIKA

O autorze:

http://obydwiezaczytane.blogspot.com/2018/06/zaraz-wracam-anita-scharmach.html

2 komentarze:

  1. Ciekawi mnie ta książka,do jakiego sposobu pięknie się bohaterką książki aby wrócić do swojej stabilności,poukladanego świata,jakiego stworzyła. Może skończy się to czyja śmiercią bądź wszystko ułoży się pozytywnie niż sobie na początku zakładała. Warto zajrzeć do książki i się przekonać...

    OdpowiedzUsuń
  2. Polecam z całego serca naprawdę tyle emocji daje że ciężko ją odłożyć i długo zostanie mi w pamięci. Pozdrawiamy

    OdpowiedzUsuń