poniedziałek, 13 sierpnia 2018

Zapach prawdy- Iga Karst

Tytuł: Zapach prawdy
Autor: Iga Karst
Wydawnictwo: Szara Godzina
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 384
ISBN: 978-83-65684-96-7
Podobno nic nie dzieje się przypadkiem i to, że akurat Anita Herbs przyjeżdża do Sycowa na wakacje również przypadkiem nie jest. Kobieta natrafia na dwojkę przerażonych dzieci, które znalazły w lesie zwłoki. Szybko okazuje się, że ciało znalezione w lesie to Adam Korczyński - profesor Uniwersytetu Wrocławskiego, znany na całym świecie orchidolog. Mężczyzna został bardzo brutalnie zamordowany. Anita została poproszona o pomoc w dochodzeniu przez wnuka profesora, Sebastiana, jej najlepszego przyjaciela z dzieciństwa. W ogrodzie willi naukowca natrafia na szkielet, który znika tuż przed przyjazdem policji. Oficjalne  śledztwo zostało powierzone Komisarzowi Michałowi Orlickiemu. W trakcje rutynowych czynności śledczych funkcjonariusze odkrywają tajemniczy zapisek. Ustalają też, że z domu denata zniknął rzadki, 19-wieczny album botaniczny. Zapach prawdy rozpoczyna serię kryminalną "Pensionat Biały Dwór". Jej główni bohaterowie to komisarz Michał i prawniczka Anita, którzy w ogóle się nie znają, ale, ze względu na śledzctwo,  zaczynają ze soba współpracować. Profesor był dość zamożny - wdowiec, miał jednego syna z którym prowadził firmę Korchid zajmująca się uprawianiem i sprzedażą storczyków. Po przeczytaniu testamentu, okazało się że jego syn nie jest jego biologicznym dzieckiem. Trop zmieniał się jak kolory w kalejdoskopie. Kiedy fakty zaczynały do siebie pasować to nagle wszystko waliło się jak domek z kart. Zarówno Anita jak i komisarz coraz bardziej grzęźli w mnożących się pytaniach. Brneli po omacku niczym we mgle, w której coraz mniej widać. 
Autorka w książce zawarła wszystko co czytelnik chce otrzymać. Tajemnicza zbrodnia, mała miejscowość, która kryje swoje tajemnice, policjant z dużym bagażem doświadczeń życiowych,  bardzo uparta pani mecenas, która do samego końca szuka prawdy za wszelką cenę. Kryminalno-obyczajowe połączenie pozwala czytelnikowi wczuć sie w klimat jaki panuje. Wątek o kwiatach orchidei oraz badaniach  jakie prowadził i odkrywał profesor jest również bardzo ciekawy. Śledztwo prowadzone i pokazane jest z dwóch punktów widzenia, mamy namiastkę pracy policji oraz spostrzeżenia laika jakim jest Anita. Zakończenie, jak i cała zagadka związana ze zbrodnią, jest bardzo dużym zaskoczeniem i na pewno nie zawiedziecie się czytając tę powieść. Biorąc ją do ręki każdy poczuje jak pachnie prawda...Moja ocena -  9/10


MONIKA


Kilka słów o autorce:
Iga Karst -( ur.9 września 1985) polska pisarka, autorka powieści kryminalnych. W roku 2005 zadebiutowała powieścią dla młodzieży o przygodach Pana Samochodzika pod tytułem ,, Perły księżnej Daisy,,. W roku 2008 opublikowała pierwszą autorską powieść kryminalną zatytułowaną ,,Egzamin z tajemnicy,,. Mieszka i tworzy we Wrocławiu.
Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Szara Godzina


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz