środa, 12 grudnia 2018

Love Line 2 - Nina Reichter
Tytuł: Love Line 2
Autor: Nina Reichter
Wydawnictwo: Novae Res
Rok wydania: 2018
Ilość stron:352
ISBN: 978-83-8147-067-4
,,Love Line 2,, to kontynuacja losów Beth i Matthew, bohaterów pierwszej części ,,Love Line,,. Przyznam szczerze, że autorka bardzo mnie zaskoczyła bo gdyby nie to że jest polką to można pomyśleć, że książka jest napisana przez zagranicznego pisarza. Mocno czuć amerykańską fabułę.,,Znacznie łatwiej jest udawać miłość, niż ukryć, że kogoś kochasz,,.

Bethany obiecała sobie, że nigdy nie będzie prosić o niczyją miłość i przed nikim się nie upokorzy. Choć pragnie żyć normalnie po rozwodzie i przykrych doświadczeniach, to los jednak z nią igra. Jej ukochany za kilka miesięcy poślubi inną kobietę. Mimo wielkiego uczucia jakie ich połączyło musi odpuścić. Bree- jego narzeczona zrobi wszystko, aby go zatrzymać przy sobie. Były mąż Bethany pragnie wrócić do niej i od nowa nauczyć się żyć razem. 

Nowa praca w ,,Newsweeku,, niestety zaczyna się od szantażu, przez co znów Beth i Matthew będą musieli razem pracować. 
Czy odnajdą drogę do miłości i przeciwstawią się wszystkim przeciwnościom?

Nina Reichter wywróciła mi świat do góry nogami. A dlaczego? Ta historia to prawdziwy dynamit. Od samego początku akcja trwa aż do ostatniej kartki książki. Intrygi i zwroty akcji cały czas stawiają czytelnika na baczność. 
Czasami człowiek musi dokonać wyboru czy postawić na miłość czy odpowiedzialność i rozum. Miłość to wspaniałe uczucie, o którym marzy każdy z nas. Potrafi dać radość i szczęście, ale i również łzy. Ale co jeśli musimy dokonać pewnych wyborów i być odpowiedzialnym za swoje czyny, przez które trzeba zrezygnować z miłości. Autorka niesamowicie zagrała na emocjach i podgrzała atmosferę do gorąca.

Książka napisana jest w fantastycznym stylu,  lekkim językiem. Choć nie czytałam pierwszej części to nie zrobiło mi to żadnego problemu. Manipulacja i kłamstwa to chleb powszedni. Ale jak to się mówi kłamstwo ma krótkie nogi i z czasem zawsze prawda wypływa na wierzch. Bohaterowie są bardzo autentyczni. Widzimy jak zmieniają się pod wpływem życia i wydarzeń, które ich nie oszczędza a wręcz przeciwnie.  Postacie drugoplanowe dopełniają fantastycznie całość i ciągle dają o sobie znać. Wątki psychologiczne mają tu dość duże znaczenie.

Warto również wspomnieć że cała akcja dzieje się w Nowym Jorku, opisany jest świat i show biznes w Ameryce. Pieniądze i władza rządzi - widać i czuć to od początku.

Polecam tę książkę gdyż to nie jest zwykłe romansidło a bardzo wartościowa powieść, która, tak jak mi, da wam dużo do przemyślenia. Nie zawsze warto iść pod prąd i zgodnie z zasadami bo tak trzeba, bo tak musi być. Pomyślmy czasami o sobie, swoich uczuciach, wartościach, marzeniach oraz przyszłości. Czy warto poświęcać życie aby móc sobie powiedzieć, że tak trzeba, bo tak etyka nakazuje?

Moja ocena 9/10
MONIKA


Za możliwość przeczytania książki dziękujemy wydawnictwu NOVAE RES


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz