poniedziałek, 25 czerwca 2018

Cała przyjemność po mojej stronie - Natalia SońskaTytuł: Cała przyjemność po mojej stronie
Autor: Natalia Sońska
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 336
ISBN: 978-83-7976-934-6
Długo wyczekiwana przeze mnie pozycja... Od kiedy tylko zobaczyłam okładkę, zaraz potem nazwisko autorki- wiedziałam, że nie tylko muszę ją przeczytać ale po prostu muszę ją mieć! Ulubiona autorka, przepiękna, radosna i bardzo optymistyczna okładka- czego chcieć więcej!

Głownymi bohaterami powieści jest Jagoda Mazurek oraz Tomasz Krajewski. 
Jagoda jest włąścicielką kamienicy w Lublinie, w której jedno pomieszczenie wynajmuje na cukiernię, w której zresztą sama pracuje. Jest zarówno kelnerką jak i cukiernikiem, a jej praca to spełnienie marzeń, ogromna pasja i czysta przyjemność. Niestety kobeta ma za sobą również nieprzyjemne doświadczenia- nakryła mężą na zdradzie i złożyła pozew o rozwód z orzeczeniem o winie Łukasza. Nie sądziła jednak, ze będzie on tak mściwy i porządnie namiesza w jej życiu. Jagoda nie chce przecież stracić kamienicy, a nie stać jej na spłatę byłęgo męża, który remontował ją również z własnych oszczędności... Czy kobieta powinna zgodzić się na ugodę? Tylko czy były mąż jest tym zainteresowany?
Tomasz jest kierownikiem diału kredytów w banku, co niedzielę regularnie pojawia się w cukierni "Słodka", gdzie kupuje sernik i wodzi maślanym wzrokiem za Jagodą. Ma jednak tak strasznie smutne spojrzenie jakby skrywał wielką tajemnicę. Rzeczywiście tak jest... Tomasz to również mężczyzna po przejściach. Niespełna dwa lata temu stracił ukochaną żonę w wypadku samochodowym i do tej pory nie może się otrząsnąć. Czy to Jagoda będzie jego antidotum? Zastąpi Ewę? Jak potoczą się losy dwójki bohaterów dowiecie się z powieści moi kochani:)

Ja po długich oczekiwaniach doczekałam się i...nie będę kłamać, że wrażenia od razu były na WOW, nie było fajerwerków, po poprzednich powieściach Natalii Sońskiej oczekiwałam czegoś więcej.  Po pierwsze czytając ksiażkę miałam wrażenie, że akcja idzie bardzo wolno, momentami nic sie nie działo, było bardzo spokojnie. Owszem, było parę zaskakujących momentów, ale mimo wszytka cała powieść jest dla mnie właśnie taka spokojna, wyważona, wręcz jakby za słodka...Po skończeniu całości przemyślałam wszystko jeszcze raz i stwierdziłam, że moje odczucia były zbyt pochopne. Autorka po raz pierwszy porwała się na trylogię, a więc logiczne jest, że książka musi rozkręcać się powoli, wciągnąć czytelnika w świat bohaterów, zainteresować ich , aby mieli ochotę na kolejne części. Tak włąśnie zdarzyło się tutaj- jest przedstawienie bohaterów, zarys i wprowadzenie do głównej historii, kilka zwrotów akcji oraz zakończenie, po którym definitywnie ma się ochotę na następną część. Przecież trzeba się dowiedzieć- co będzie dalej?!

Mimo to książka bardzo sympatyczna, przyjemna. Idealna na początek lata, który właśnie mamy. Czyta się ją lekko, można się wręcz delektować i to niekiedy w bardzo dosłownym znaczeniu tego słowa;) Momentami, kiedy w powieści wymieniane są wyroby cukierni "Słodkiej" począwszy od waniliowych ciastek z marmoladą, przez ptysie, aż po torty i serniki różnego rodzaju nie sposób czytać nie sięgnowszy samamu po pyszne ciacho ;) Wada czy zaleta?:) 

Podziwiam autorkę za to, iż jako bądź co bądź młoda osoba, pisze o starszych od siebie osobach. Jej bohaterowie są starsi od niej, doświadczeni przez życie, a Natalia Sońska idealnie oddaje ich emocje, przeżycia, całą zawiłą niekiedy historię problemu takiego jak chociażby śmierć, rozwód... Oprócz tego w "Cała przyjemność po mojej stronie" przeczytamy o trudnych relacjach i konflikcie z rodzicami, o siostrzanej pomocy i wzajemnych relacjach, o kontaktach między współpracownikami, o przyjaźni... i jakże by inaczej....o miłości. Emocji nie zabraknie, gwarantuję. 

Miłośnicy twórczości Natalii Sońskiej będą na pewno zadowoleni, a wszyscy ci, którzy planują zacząć z nią swoją przygodę nie zawiodą się i będą chcieli więcej. Na drugą część serii JAGODOWA MIŁOŚĆ trzeba będzie niestety poczekać do przyszłego roku, lecz autorka ma w swoim dorobku już kilka świetnych powieści, do których przeczytania z cystym sumieniem zachęcam!


Pod podanymi niżej linkami można zapoznać się z innymi zrecenzowanymi przeze mnie książkami Natalii Sońskiej:

Garść pierników, szczypta miłośći 
Mniej złości, więcej miłośći
Kropla zazdrości, morze miłościMoja ocena: 8/10DorotaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz