czwartek, 15 marca 2018

Garść pierników, szczypta Miłości - Natalia Sońska
Tytuł: Garść pierników, szczypta Miłości
Autor: Natalia Sońska
Wydawnictwo: CZWARTA STRONA
Ilość stron:364
ISBN: 978-83-7976-339-9


Nikt mi nie powie, że patrząc na okładkę tej powieści, nie ma ochoty na puchate skarpetki, kubek kawy/kakao/czekolady i na książkę. To właśnie ta okładka zauroczyła mnie w pierwszej kolejności, tekst jednak nie pozostał jej dłużny.

Książka jest pierwszą z trzech części spójnej całości, którą stworzyła zdolna Natalia. Teoretycznie można każdą z części ( Garść pierników, szczypta Miłości; Mniej złości, więcej Miłości; Kropla zazdrości, morze Miłości) można przeczytać oddzielnie lecz osobiście polecam robić to po kolei i przeczytać każdą.

Powieści będą idealne dla osób, które lubią tych samych bohaterów w kilku książkach. Ja zawsze bardzo zżywam się zwłaszcza z bohaterkami i uwielbiam kontynuacje ich perypetii.

W pierwszej części poznajemy dwie przyjaciółki- Hanię i Kingę oraz ich przygody. Choć trzeba przyznać, że jednak jest to powieść w większej mierze o Hannie, młodej, nowoczesnej kobiecie, dla której kariera jest ważniejsza od miłości i życia rodzinnego. Postanawia, że już nigdy nie zakocha się po tym jak została przed laty zraniona. Miłość to dla niej staromodny przeżytek, a mężczyźni potrzebni są jej jedynie do przelotnych romansów.

Do czasu, aż poznaje Wiktora...

Wiktor to człowiek sukcesu, bogaty, czasem arogancki, lecz również troskliwy i opiekuńczy o czym ma okazję przekonać się Hania. Dzięki lekkiemu "przekrętowi" w pracy przyjaciółki Hania i Kinga zamieniają się swoimi projektami co dla obu oznacza coś nowego. Nie chcąc zdradzać za wiele szczegółów powiem tylko iż losy Hani i Wiktora wielokrotnie się ze sobą przeplatają doprowadzając do wybuchu wielkiej miłości. Czy jednak Hania przestała się jej bać? Czy zaryzykuje wejście w związek, który też może ją zranić? Co doradzać jej będzie Kinga?

Pierniki? Aaaa... To Hania odnajduje się w roli gospodyni domowej i piecze z Wiktorem te przepyszne ciasteczka, wprowadzające nas w klimat Bożego Narodzenia. Akcja powieści bowiem rozgrywa się w okresie zimowym, nie przeszkadza to jednak w sięgnięciu po nią o dowolnej porze roku.

POLECAM najserdeczniej jak tylko mogę. Ale bierzecie książkę do ręki tylko na własną odpowiedzialność. Zbyt łatwo się w niej zatracić, oderwać się nie sposób, Hania stanie się twoją przyjaciółką i po skończeniu powieści będzie ci jej brakować. Obiecuję jednak, że garść pierników zdecydowanie Ci nie zaszkodzi, a szczypta miłości zawarta w powieści wspaniale doprawi Twoje życie. Smacznego :)

Moja ocena:  10/10


Kilka słów o autorce:
Natalia Sońska- młoda studentka z Rzeszowa. Pierwszą powieść (Garść pierników, szczypta Miłości) pisała przez trzy lata, jak mówi, dla siebie. Sama nie może uwierzyć w swój sukces. W swoich książkach stara się pokazać, że życie potrafi zaskakiwać. Pisze powieści obyczajowe, których głównym tematem jest miłość. Porusza w nich problemy, z którymi borykają się zwykli ludzi i być może w tym tkwi jej sukces.


DOROTA

2 komentarze:

  1. Wszystko się może zdarzyć i życie może nas zaskoczyć jak Hanie bohaterkę książki. Po tym streszczenie chce kupić ta ksiazke już czuje bliskość Hani.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na pewno czytając się nie zawiedziesz:) A Hania cię rozbawi, zaskoczy i stanie się jeszcze bliższa:)

      Usuń