poniedziałek, 3 września 2018

Czytelnicy polecają #1

Witam was wszystkich bardzo serdecznie:)
Startujemy dzisiaj z nowym cyklem na naszyb blogu, który będzie pojawiał się cyklicznie co dwa tygodnie w poniedziałek:)

Przeczytacie tutaj o książkach, które nie my, ale nasi czytelnicy polacają innym:) Mam również nadzieję, że się rozkręcicie z tymi polecajkami:)

Do dzieła:


Pani Alicja pisze:


Hej Zaczytane. Chciałam się z Wami podzielić moją opinią na temat książki Jojo Moyes We spólnym rytmie. Trochę zajęło mi jej przeczytanie, ale z całego serca polecam. Doskonale oddaje emocje przenikających się wzajemnie światów dorosłych i nastolatków, których drogi krzyżują się w smutnych okolicznościach. Pokazuje ile w stanie jest poświęcić nastolatka dla swoich przekonań, miłości do koni, by spełnić marzenie dziadka. Zdecydowanie książkę mogę zaliczyć do grona tych, do których z pewnością jeszcze wrócę.Pani Patrycja poleca:


Jest rok 1946. Juliet, młoda pisarka, objeżdża zniszczoną Anglię, promując swą książkę i szukając tematu do następnej. Przypadkiem dowiaduje sie o małej wyspie Guernsey, na której istnieje dziwne Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek. Skąd tak dziwna nazwa i co Juliet znajdzie na wyspie oprócz tematu do książki dowiecie się po przeczytaniu tej pięknej i wzruszającej powieści. Połyka się ją w jeden dzień, ponieważ pisana jest w formie listów. Uwielbiam cięty humor głownej bohaterki. Lekka i przyjemna, chociaż porusza również trudne tematy powojennej rzeczywistości. Bije na głowę wszystko co ostatnio czytałam. Mam nadzieje, że pokochacie ją również Wy.

Coś od pani Laury :

Książka którą powinien przeczytać każdy. Ukazuje każdego z nas, zabieganego, z własnymi wartościami które nam wydają się najważniejsze. Nagle coś się dzieje i nasz poukladany świat musimy zmienić. My musimy się zmienić. ....nasze wartości, to co wydaje się najważniejsze, traci na wartości. Zaczynamy dostrzegać innych ludzi, ludzi potrzebujących, mniej przebojowych, jednym słowem normalnych, z problemami itd. Widzimy że każdy ma uczucia i tylko wystarczy pobyć w tym świecie bez gonitwy żebyśmy zaczęli dostrzegać drobiazgi które cieszą i sprawiają że jesteśmy lepsi. ....Z niecierpliwością czekam na drugi tom.Pani Aleksandra pisze:

Arabska saga Tanya Valko!!! Dawno żadna książka mnie tak nie wciągnela i to cała saga!!!!!! Tyle emocji różnych!!!! Polecam!!!!
Pani Agnieszka mówi tak:


Wlasśnie czytam “Apartament w Paryzu”, Nie moge sie oderwac. Pisarz i policjantka spotykaja sie w Paryżu, gdzie będą próbować rozwikłać zagadkę związaną z pewnym malarzem.


Na zakończenie pani Magdalena dzieli się z nami takimi słowami:

W tej chwili kończę "Bluszcz" Historia dwóch przyjaciółek. Jedna to niby szczęśliwa żona i matka,wmawiajaca sobie, że jej całkowite poświęcenie i podpozadkowanie wiecznie nie zadowolonemu mężowi wystarczy by zbudować trwałe małżeństwo i szczęśliwą rodzinę. Druga to samotna wykształcona pani doktor, problemy które rodzą się w jej głowie nie pozwalają jej cieszyć się codziennością.A wszystko to spowodowane blokadami i podjetymi decyzjami w młodości, spowodowane w dużej mierze przez wychowanie przez ich babcie. Książka, która pokazuje nam siłę i chęć zmienienia swego życia, że nawet z najtrudniejszych sytuacji jest zawsze jakieś wyjście. Historia dająca nadzieję na lepsze jutro:)

Dajcie znać czy nasz nowy cykl się podoba:) I zachęcamy do większej aktywności na facebooku gdzie codwa tygodnie będziemy pytać o wasze polecajki:) 


Ściskam serdecznie:)

DOROTA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz