niedziela, 16 września 2018

W PUŁAPCE- Magda Stachula

Tytuł: W PUŁAPCE
Autor: Magda Stachula
Wydawnictwo: ZNAK
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 304
ISBN: 978-83-240-4796-3


SĄ RZECZY GORSZE NIŻ STRACH
             BO STRACH TO DOPIERO POCZĄTEK

Klara budzi się na swojej klatce schodowej. Jedyne co sobie przypomina to to, że ostatnio była na imprezie u znajomych. Nie pamięta, co się działo w nocy, nie wie jak wróciła do domu. Z przerażeniem orientuje się, że od imprezy minęły dwa dni, a ona nic z nich nie pamięta - czarna dziura.
Dziewczyna nie wie co się z nią działo, jej znajomi wiedzą tylko tyle, że po imprezie wsiadła do taksówki. Pustka jaką ma w głowie i brak jakiegokolwiek normalnego wyjaśnienia tej sytuacji powoduje masę pytań.

Dlaczego nic nie pamięta?
Kto ją porwał?
Czy została zgwałcona? 
Czy zgłosić to na policję? Ale co im powie? Że nie pamięta co się z nią działo przez dwa dni?

Klara czuje się obserwowana i śledzona. Zaczyna popadać w paranoję. Strach, lęk i przerażenie rośnie z każdą minutą. Rodzice wyjechali na wakacje wiec jest sama, a nawet gdyby byli, to jak powiedzieć despotycznemu ojcu, który pracuje w policji, że nie wie co się z nią działo. Odkrywa dziwne ślady na swoim ciele. A później dowiaduje się, że rok wcześniej inną kobietę spotkało coś bardzo podobnego. Postanawia skontaktować się z nią. I wtedy ktoś podrzuca jej dziwny prezent.

Co stało się z tamtą kobietą? 
Czy Klara będzie następna?

Autorka wykreowała perfekcyjnie swoje bohaterki, mamy możliwość poznać obydwie bardzo dobrze. Widzimy jak walczą ze strachem, próbują dojść do prawdy kto stoi za ich porwaniem. Różni je tylko jedna rzecz - Lisa już nie żyje, a Klara jeszcze tak.

Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką i na pewno nie ostatnie. Magda Stachula napisała zaskakujący thriller psychologiczny, powieść która przeraża i uzależnia. Twisty, zwroty akcji i to zakończenie....Autorka nie oszczędza czytelnika, zarzuca go wszelkimi emocjami.

Akcja powieści prowadzona jest trójtorowo, w różnych czasach, co jeszcze mocniej podsyca atmosferę. Równolegle czytamy o śledztwie Klary, która próbuje dojść prawdy na własną rękę, a także o tym, co działo się z Lisą rok temu po porwaniu. Trzecia osoba to kobieta przetrzymywana przez szalonego psychopatę z osobowością dyssocjalną, który torturuje ją psychicznie. Od początku próbowałam zgadnąć kto jest w pułapce psychopaty, ale dopiero na końcu cała prawda wychodzi na jaw. 
Podsumowując, "Wpułapce" jest to opowieść jak w jednej chwili strach zmienia życie w piekło. Jesteśmy świadkami jak młoda, silna, wesoła, pełna życia dziewczyna zamienia się w ofiarę. Jest to naprawdę bardzo dobry thriller psychologiczny, który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Uczucie niepewności i strachu staje się tak silne, że przechodzi na czytelnika. Zapewnione dreszcze na całym ciele.


Moja ocena 10/10


MONIKA

O autorce:
Magda Stachula to najbardziej uzależniająca autorka thrillerów psychologicznych w Polsce. Jak sama mówi: "Morduję do 15:00, a póżniej spędzam czas z mężem i dziećmi". Jej bestsellerowa "Idealna" została wydana także w Czechach, a wkrótce ukaże się we Włoszech.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz