niedziela, 23 września 2018

Płonący lód- Monika Rępalska, Patrycja Kuczyńska


Tytuł: Płonący Lód  Tom1  Nieczyste zagranie
Autor: Patrycja Kuczuńska, Monika Rępalska
Wydawnictwo: NOVAE RES
Rok wydania:2018
Ilość stron: 458
ISBN: 987-83-8147-035-3

ON WŁADCZY
                      ONA WALECZNA
                                                 WALKA ROZPOCZĘTA


Lexi, wraz ze swoją przyjaciółką, przyjeżdżają do jednej z najbardziej elitarnych szkół na świecie, by rozpocząć studia. Dostają się tam ludzie, którzy należą do wyższych sfer i garstka ze stypendiami. Już w pierwszy dzień dziewczyna ma okazję poznać mrocznego chłopaka o imieniu Knox, który uważa się za Pana i Władcę. Ma władzę w tej szkole, pieniądze i wszystko, czego tylko dusza zapragnie. Pochodzi z arystokratycznej rodziny. Odtąd każde ich spotkanie staje się dla obojga okazją do utarczek słownych i przepychanek, podszytych skrywanym erotyzmem. Lexi odkrywa, że wokół niej oraz paru innych dziewczyn toczy się jakaś dziwna gra, a ona mimo woli staje się jej częścią. 

Do czego doprowadzi starcie tak mocnych charakterów?
Nikt z nich nie zdaje sobie sprawy jakie niebezpieczeństwo czyha za rogiem. 
Co się stanie gdy dotrze do nich, że granica, jaka dzieli nienawiść od miłości, jest cieńsza, niż się im wydaje.Płonący lód to pierwszy tom trylogii, debiutancka książka stworzona przez dwie autorki - Monikę Rępalską oraz Patrycję Kuczyńską. To historia dwoiga studentów, Lexi i  Knoxa, którzy są tak różni jak ogień i woda, lecz mimo to wzajemnie się przyciągają.

On- to prawdziwy, gorący, umięśniony playboy, arogancki koleś z wielkim wybujałym ego. Mroczny i niebezpieczny. Jego ogromna miłość to gra w hokej na lodzie. Zawsze miał to co chciał i nikt mu sie nie sprzeciwiał aż do momentu kiedy poznał Lexi. 

Ona- dziewczyna bardzo charakterna, pewnie i twardo stąpa po ziemi.  Waleczna i nigdy się nie poddająca, dąży do celu, który sobie wyznaczy. Jej niewyparzony język doprowadza go do wściekłości, ale jednocześnie pomiędzy nimi wybucha pożądanie, którego nie są wstanie kontrolować. W książce znajdziemy grę, którą toczy paczka Knoxa. Polega ona na zaliczaniu panienek. Niestety nikt nie pomyślał o konsekwencjach takiej gry. Od pierwszych stron wartka akcja nie pozwala się nudzić. Erotyzm przeplatany z potyczkami miedzy dwoma mocnymi charakterami  dodaje na pewno pazura tej opowieści. Lexi nie zostaje obojętna w sytuacji, w której się znajduje i szybko rozszyfrowuje, o co tu tak naprawdę chodzi. I wtedy ona zaczyna swoją grę, którą nazywa zemstą. 
Dziewczyna aby mieć większe szanse zbiera informacje na temat swojego przeciwnika, a te, które zdobywa pozwalają jej rozumieć zachowanie Knoxa. Dlaczego chłopak tak się zachowuje i po co mu ta władza nad każdym? O tym musicie przekonać sie sami sięgając po książkę.Powieść czyta się bardzo przyjemnie i szybko gdyż od samego początku wciąga. Nie ma miejsca na nudę, akcja toczy się bardzo szybko. Książkę czytamy dwutorowo z perspektywy Lexi i Knoxa dzięki temu mamy możliwość poznania ich bardziej. Autorki genialnie stworzyły swoje postacie, są one bardzo realistyczne. Wątek przyjaźni ukazany w opowiadaniu jest bardzo silny, tak między między dziewczynami jak i chłopakami. Jest to przyjaźń na śmierć i życie ,każdy na każdego może liczyć. Na pewno uwadze nie umkną momenty ucieczek dziewczyny przez Knoxem i humorystyczne wstawki ich słownych przepychanek, które bardzo fajnie dopasowują się do całości. 


MONIKA

Moja ocena 10/10


Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwo NOVAE RES


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz