poniedziałek, 24 września 2018

Drugie życie Izabel - J.A.Redmerski - RECENZJA PRZEDPREMIEROWA
Tytuł: Drugie życie Izabel
Autor: J.A.Redmerski
Wydawnictwo: NieZwykłe
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 329
ISBN:978-83-7889-674-6


Kto poznał Sarai alias Izabel oraz Vitora w pierwszej części serii W towarzystwie zabójców musi, powtarzam MUSI! dowiedzieć się co się z nimi stało dalej. Nie wierzę, że ktoś kto zagłębił się w Zabić SARAI ominie Drugie życie Izabel obojętnie. Ja przynajmniej nie mogłabym.


Pierwszą część recenzowałam tutaj i zachęcam do zapoznania się z tą recenzją : ZABIĆ SARAI - Recenzja. Powiem tylko kilka słów, aby naświetlić wam historię.

Młoda dziewczyna Sarai przez 9 lat więziona u barona narkotykowego w Meksyku ucieka i kryje się w aucie amerykanina, płatnego zbójcy, Victora Fausta. Baron narkotykowy ściga dziewczynę, aby ją zabić, Victor wbrew sobie ratuje, pomaga Sarai. Wytwarza się między nimi trudna do zrozumienia relacja...

W Drugim życiu Izabel znów spotykamy ulubionych bohaterów. Wiele się zmieniło w ich życiu lecz nadal jakaś nieodparta, magetyczna siła przyciąga ich do siebie.

Druga część serii jest nieco wolniejsza pod względem akcji. Nie ma tutaj aż tyle nieoczekiwanych zwrotów akcji, zaskoczeń, pościgów, strzelanek. Wydawać by się mogło, że wszystko jest robione raczej z rozmysłem i choć dziewczynę ścigają zabójcy to długo musimy czekać na konkretną akcję przyspieszającą bicie serca.

Autorka zdecydowanie więcej uwagi poświęciła tutaj na relacji jaka łączy Sarai i Victora. Wchodzimy głęboko w ich głowy, poznajemy dogłębnie ich emocje i przeżycia wewnętrzne. Narracja w pierwszej osobie zdecydowanie dużo w tym aspekcie pomaga - rozumiemy motywację, zachowania bohaterów. Związek, niebezpieczny, zawiły, jednocześnie jednak zmysłowy, pełny pożądania, zaufania i oddania, jaki tworzy się pomiędzy tą dwójką jest wart przeczytania każdej strony powieści. Cudowne emocje jakie targają bohaterami pokazują, że miłosć nie zawsze musi był łatwa i piękna, okraszona kwiatami i serduszkami. Czasem będzie ona ostra jak nóż, ale... będzie. I to jest piękne, że uczucie może pojawić się i zaskoczyć nawet pozbawionego człowieczeństwa płatnego zabójcę i, wydawać by się mogło, wybrakowaną, wypaczoną, wypraną z uczuć, młodą dziewczynę.


Oprócz tego poznajemy tutaj bliżej Fredrika Gustavssona - pracownika, przyjaciela, szpiega Victora. Ten mroczny, nieokiełznany mężczyzna budzi lekki przestrach, swoją lojalnością jednak i uznanie. Ciakwa postać, z równie ciekawą przeszłoscią, o której dowiemy się więcej w trzeciej częśći serii. Tak! Pojawi się trzecia część poświęcona Fredrikowi oraz jego byłej żonie Seraphinie. Osobiście nie mogę się doczekać i pewna jestem, że powieść bedzie równie niesamowita jak jej poprzedniczki.

J.A.Redmerski doskonale wie jak przyciągnąć i zatrzymać czytelnika na długie chwile. Jej powieści nie da się odłożyć nie doczytawszy do końca. To nieopisane uczucie podczas czytania, ta niepewność, to kołatanie serca jest jak narkotyk, od którego uwalniamy się dopiero doczytawszy do końca. A i tak po pewnym czasie głód zaczyna się odzywać. Ulgę przynosi wiadomość o wydawaniu kolejnych części serii W towarzystwie zabójców.

Zdaję sobie sprawę z tego, że być może Drugie życie Izabel nie przemawia do każdego. Wydawać by się mogło, że jest brutalna, krew leje się strumieniami i niczego więcej przekazać nam nie może. Jakże błędne myślenie! Tak jak już wspominałąm, zabójstwa to tylko otoczka, tło dla gry emocji, odgrywającej się pomiędzy kobietą a mężczyzną. I nawet takiego rodzaju lektura może pokazać nam, że należy walczyć o miłość, o marzenia, dobrze jest mieć komu ufać, być lojalnym, skorym do poświęceń. 

Ja jestem pod wielkim wrażeniem, jestem pewna, że przeczytana historia długo będzie we mnie siedziała, nie da o sobie tak łatwo zapomnieć. Szukacie niezwykłych wrażeń? Ogromnie was zachęcam do sięgnięcia po Drugie życie Izabel!


Moja ocena: 10/10

DOROTAZa możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu NieZwykłe


2 komentarze:

  1. Lubię takie mroczne klimaty, takie książki to coś zdecydowanie dla mnie

    OdpowiedzUsuń
  2. Koniecznie najpierw pierwsza część ZABIĆ SARAI, a póżniej ta:)

    OdpowiedzUsuń