poniedziałek, 12 listopada 2018

Fighting Temptation - K. C. Lynn - recenzja PRZEDPREMIEROWATytuł: Fighting Temptation

Autor: K.C. Lynn

Wydawnictwo: NieZwykłe

Rok wydania: 2018

Ilość stron: 447

ISBN: 978-83-7889-783-5

Historia przyjaźni i miłości Jaxsona i Julii. Poznają się w wieku około 18 lat. Ona właśnie straciła matkę i zamieszkała z babcią, on zaś jest w miasteczku naznaczony jako syn alkoholika. Coś ich jednak do siebie przyciągnęło. Może przeciwieństwo? Julia była piękną, szczerą, dobrą, spokojną i sympatyczną dziewczyną, za seksownym uśmieszkiem Jaxsona kryła się za to arogancja, nierzadko agresja, wielka złość na siebie, na świat, na ojca. Pod tą powłoką jednak kryła się dobroć, wielki honor, zdolność do poświęceń, ogromna siła. I to właśnie Julia odkryła tą jego drugą stronę. W niej się na zabój zakochała. Coż z tego, skoro chłopak myśli, że jest nikogo i niczego nie wart, że jego przyjaciółka zasługuje na kogoś znacznie lepszego. Przystępuje zatem do SEAL (marynarka wojenna), wyjeżdża nie odwzajemniając uczuć dziewczyny.

Po kilku latach Jaxson wraca,
chce odbudować wszystko co stracił. Wiele przeszedł gdyż jego i dwóch jego przyjaciół spotkała niewyobrażalna historia. Byli przetrzymywani, torturowani, gnębieni kiedy jakimś cudem wplątali się w pomoc dziewczynie porwanej dla handlu żywym towarem.

Czy po czymś takim chłopak jest zdolny jeszcze do ludzkich uczuć?
Czy doświadczając i widząc tyle przemocy jest w stanie zachować się swoje człowieczeństwo?
Co najważniejsze czy Julia jest w stanie mu wybaczyć odtrącenie?

Czytałąm tę historię z zapartym tchem, nie mogłam się od niej oderwać. Tak bardzo chciałam dowiedzieć się czy wszystko kończy się szczęśliwie dla tych dwojga, których zresztą bardzo polubiłam.

Powieść jest specyficzna - nie można koło niej przejść obojętnie. Albo się ją kocha, albo nienawidzi, nie ma tutaj odcieni szarości. Język bohaterów jest bardzo wulgarny, ale podczas czytania zaczynamy się do tego przyzwyczajać i wydaje się to w którymś momencie normalne, a czasami nawet konieczne. Po drugie wątki obyczajowe przeplatają się mocno z erotycznymi, na kartach powieści znajdziemy mnóstwo scen seksu. Nie są one zbyt mocno rozbudowane, ale dialogi, pieprzne teksty, myśli bohaterów napewno podkręcają nieźle atmosferę podczas czytania. Nie każdemu się to być może spodoba, ja nie miałam z tym problemu.

Powieść byłą dla mnie swego rodzaju odświeżeniem po spokojnych powieściach obyczajowych z bohaterami w wieku ponad 30-35 lat. Tutaj czytamy o ludziach młodych, początkowo nastolatkach, później ludziach w wieku dwudziestukilku lat. Są pełni energii, pasji, humoru, wigoru, mają specyficzne poczucie humoru, szalone pomysły - to było to czego zdecydowanie potrzebowałąm, nawet sama o tym nie wiedząc.

Nie jest to jednak powieść lekka, erotyczna, relaksująca. Jest nacechowana silymi emocjami, które przeżywa się razem z bohaterami. Wewnętrzna walka dobra ze złem jaką toczy Jaxson, walka ze swoimi demonami, ze strachem, poczucie, że jest się kimś gorszym od innych, obrazy przemocy wciąż wracające w snach, poświęcenie się dla innych, ogromna odwaga, honor, prawość i męstwo. Smutek Julii, zamartwianie się o Jaxsona, ich piękna przyjaźń. Aż w końcu miłość. Choć skomplikowana, trudna to jednak wielka, mogąca przetrwać wszystko, piękna miłość pomiędzy nimi jest głównym motywem tej powieści. Od niej wszystko się zaczęło, przez nią wszystko się dzieje. Miłość Julii do Jaxsona jest w stanie wydobyć jego dobro na powierzchię, zabić jego demony. Jego miłość do Julii ochrania ją, dba o nią, sprawia, że Julia staje się odważną, zniosącą wszystko kobietą.

I to jest właśnie główny powód, dla którego warto sięgnąć po tę powieść. Tak jak wspominałam, pomijam język, wątek erotyczny, nawet poboczny wątek kryminalny czy bardzo ciekawy wątek pracy Jaxsona w marynarce wojennej i jej strasznego oblicza. Ta ogromna miłość, o której czytamy na kartach powieści jest tak piękna, ma tak straszliwą siłę, że koniecznie trzeba poznać jej oblicze.

Ciekawa, emocjonująca, poruszająca ważne problemy, wciągająca, momentami zabawna, czasem bardzo gorąca - cóż więcej mogę powiedzieć, ponad to, że polecam?

Dodam tylko, że jest to pierwszy tom z cyklu Mężczyzna z honorem. Czytałam prolog drugiego tomu pt. Sweet Temptation. Zacieram rączki i z niecierpliwością przebieram nóżkami. Też się będzie działo.Moja ocena: 8/10


DOROTAZa możliwość przeczytania powieści dziękuję wydawnictwu NieZwykłe

1 komentarz:

  1. Super recenzja. Ja jeszcze jestem w trakcie czytania, ale już mogę stwierdzić, ze książka jest fantastyczna, a Jax i Julia skradli moje serce.
    Pozdrawiam i zapraszam do mnie. Dopiero zaczynam i miło mi będzie poczytać kilka rad starszych koleżanek.
    https://jasminanapapierze.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń