poniedziałek, 5 listopada 2018

ZAKOCHANE ZAKOPANE - Świąteczna antologia
Tytuł: Zakochane Zakopane

Autorzy: Agnieszka Krawczyk,
Krystyna Mirek,
Anna H. Niemczynow,
Magda Stachula,
Anna Szczypczyńska,
Karolina Wilczyńska,
Magdalena Witkiewicz

Wydawnictwo: FILIA
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 408
ISBN:978-83-8075-545-1Będzie krótko, zwięźle i na temat!

Zakochane Zakopane nie jest zwykłą książką. Jest zbiorem opowiadań wielu cudownych autorek, opowiadań o tematyce świąteczno-sylwestrowej, których motyw przewodni jest jeden. Miasto Zakopane organizuje konkurs dla zakochanych par. Wygrana to tygodniowy pobyt w zakopiańskiej Willi pod Jodłami, bal sylwestrowy, cudownie spędzony czas. Siedmioro ludzi z całej Polski wygrywa ten pobyt, znajdziemy więc tutaj siedem opowiadań o ich historii, doświadczeniach przeszłych i teraźniejszych, nie zawsze pięknych i łatwych, siedem opowieści jak na ludzi działa magia Zakopanego.Przeczytamy o rozwiedzionej kobiecie wyjeżdżającej w góry z byłym mężem, o kobiecie zdradzonej doskonale ukrywającej fakt, że nie wybaczyła mężowi i udaje, że jej życie jest idealne, o bizneswoman nagle wyrzuconej z pracy, o samotnej fryzjerce wyjeżdżającej ze starszym mężczyzną, o dwóch przyjaciółkach, których kłamstewka jednej wyszły wszystkim na dobre, o kobiecie kochającej żonatego mężczyznę, o dorosłym mężczyźnie, który nie może wyrwać się spod tyranii matki.

Emocje, emocje i jeszcze raz emocje! Wzruszenia, łzy, złość, zdrady, beznadziejne sytuacje wydawałoby się bez wyjścia, zakłopotanie, ból, szczerość i kłamstwa, poświęcenie, radość i MIŁOŚĆ.

Zakopane nie rozwiązuje wszystkich problemów, ale na pewno w wielkim stopniu pomaga je rozwiązywać. Wiadomo, że człowiek sam musi wziąć sprawy w swoje ręcę, ale czyż nie przyjemniej to zrobić w cudownej atmosferze, pełnego magii Zakopanego? W domach gdzie zwykle panuje świąteczny rozgardiasz często łatwiej się pokłócić aniżeli wyjść na prostą, dlatego dla bohaterów każdego z opowiadań wygrana w konkursie była losem na loterii. Przez tydzień nie trzeba było się spieszyć, był czas na późne śniadanie, na rozmowę, trzymanie się za ręce i wieczorne spacery. Ja sama wiele bym oddała za taki klimat i czas tam spędzony. Wygrana w konkursie wiele bohaterom opowiadań pomogła, wiele zmieniła, ale co dokłądnie to już musicie przekonać się sami, do czego zachęcam ogromnie. 

Nazwiska autorek poszczególnych opowiadań jak najbardziej przyciągają, magiczny klimat świąt nawet w listopadzie oczywiście na plus. 

Niestety, ja znalazłam jeden wielki minus całej książki. Każde opowiadanie jest takie świetne, że mam w sercu wielki żal, iż nie jest ono całą, przynajmniej 400 stronnicową powieścią! Ha! Kupiłabym zdecydowanie każdą z nich! Ale kto wie, a może...

Moja ocena: 10/10

DOROTA

3 komentarze:

  1. Super recenzja! Oj zagrzewa do czytania i skracania się w klimat zbliżających się świąt! ��❤

    OdpowiedzUsuń
  2. Aż poczułam święta ��

    OdpowiedzUsuń