piątek, 2 listopada 2018

Nasze jutro- Daria Skiba
Daria Skiba swoim debiutem "Uwolnij mnie" zdecydowanie skradła moje serce i pewnie nie jednego czytelnika. Po drugiej części "Nasze jutro" Daria będzie na pewno jeszcze bardziej rozchwytywana.Czy można tak po prostu wymazać z pamięci traumatyczne przeżycia? Diana doświadczyła bardzo wiele przez swojego chłopaka Patryka. Bił ją, okradał, potem porwał, odurzał narkotykami, gwałcił a na koniec mało nie zabił. Po porwaniu i uwolnieniu z trudem wróciła do normalnego życia. Jak żyć kiedy wszystko kojarzyło jej się z tym, którego chciała raz na zawsze wymazać z pamięci? Nigdy nie zapomniała o strachu jaki się w niej kotłował. Pragnie jedynie szczęścia u boku ukochanego Alana. Dał jej on ogromną siłę w walce z demonami przeszłości i wspomnieniami, darzył tak ogromną miłością jakiej wręcz nie można sobie wyobrazić w najpiękniejszych snach. Ale prawdziwą motywacją dla Diany była Maja - najmniejsza i najpiękniejsza istota na świecie. Niestety nic nie trwa wiecznie. W ich życie wkradają się tajemnice, które wychodzą po latach. 
Czy po raz kolejny zawalczą o lepsze jutro?

Maja właśnie zbliżała się wiekiem do momentu, w którym Diana pogubiła się w swoim życiu. Zakochana w tańcu i ogniu. Dziewczyna trafia na Szymona który przeszedł okropne dzieciństwo i dodatkową traumę po stracie najlepszej przyjaciółki. Czy dziewczyna trafiła na kogoś, komu warto było powierzyć serce i w pełni zaufać? Cóż to była za książka - jeszcze nie mogę dojść do siebie. Choć jest zdecydowanie mniej mroczna niż pierwsza część to i tak niesamowicie wchodzi pod skórę, szarpie emocjami i trzyma w napięciu, które towarzyszy od pierwszej strony aż do ostatniej. Jak żyć kiedy wszystko kojarzyło się Dianie z tym, którego chciała raz na zawsze wymazać z pamięci? Strach, nocne koszmary i w roli głównej Patryk- który wyrył ślad nie tylko na jej ciele, ale przede wszystkim na psychice. Już zawsze miała mieć świadomość, że przeszłość czuwa. Kiedy dziewczyna tylko na chwilę uśpiła swoją czujność, ta dawała o sobie znać. Mimo wszystko pozostawała silna, starała się walczyć, chociaż nie robiła tego dla siebie, a przede wszystkim dla małej wojowniczki, która dała jej i Alanowi nadzieję na lepsze jutro. Ich jutro.

Alan i Diana, których znamy z pierwszej części książki, w drugim tomie są to już dojrzali ludzie, którzy wychowują nastolatkę Maję. Po ogromnej walce jaką stoczyli i przerażających wydarzeniach są wręcz małżeństwem idealnym. Lecz czy uda im się przetrwać i ochronić miłość, którą pielęgnowali i walczyli o nią od lat kiedy niespodziewanie dopadną ich tajemnice z przeszłości?


Maja - cudowna nastolatka, bardzo mądra i na swój wiek dojrzała dziewczyna. Zaraziła się pasją od matki i brnęła w miłość do tańca i ognia. W trakcie zajęć kuglarskich poznaje Szymona, chłopaka z przeszłością i bagażem złych doświadczeń. Przeszedł okropne dzieciństwo. Matka sprzedawała swoje ciało, żeby włożyć coś do garnka i dokonać opłat. Nigdy nie doznał co to matczyna miłość. Odtrącany przez całe życie przez matkę, rówieśników z powodu biedy. Kiedy tylko na kimś mu zależało to od razu ta osoba odchodziła. Po śmierci swojej jedynej, największej przyjaciółki, gubił się i bardzo długo błądził. Teraz nadszedł moment w którym widzi światełko w tunelu a tym światełkiem była Maja. Łączyła ich wspólna pasja taniec z ogniem i coś jeszcze. Coś co skaże ich na ogromny ból, rozczarowanie.
Los postanowił zakpić po raz kolejny z życia nie tylko Diany i Alana, ale również Mai i Szymona.


W książce ,,Nasze jutro,, poznajemy historie z perspektywy każdej osoby - Diany, Alana, Mai i Szymona. Dzięki temu mamy możliwość przeżywać ich historię, myśli, zachowania oraz  poznać ich. Każda z tych osób jest bardzo autentyczna. Z każdym z nich przeżywamy zupełnie inne emocje, doświadczenia, przeżycia. Mamy tu bohaterów o całkiem różnych charakterach. 

Autorka porusza w swojej książce wiele problemów z jakimi borykają się bohaterowie.
Złośliwy nowotwór, który w bardzo szybkim tempie zbiera swoje żniwo, przerzucając się na kolejne narządy i cząstka po cząstce zabiera ukochaną osobę. 
Życie po traumatycznych doświadczeniach i ciągła walka z demonami, które towarzyszą kobiecie przez lata.
Życie z pustką, bólem i poczuciem winy po śmierci bliskiej osoby.
Miłość tak ogromna, piękna, której nikt ani nic nie jest w stanie zniszczyć i rozdzielić.

Kochani ja jestem zachwycona pierwszą jak i drugą książką twórczości Darii Skiby. Chwyta za gardło i serce. Nie raz i nie dwa łzy ciekły mi po policzkach. Chwyta czytelnika i nie puszcza do ostatniej strony i jeszcze długie chwile po zamknięciu książki. Jeszcze długo mogłabym pisać same wspaniałe słowa.
Kto jeszcze nie czytał książek tej wspaniałej autorki to warto to nadrobić.

Moja ocena 10/10

MONIKAZa możliwość przeczytania książki dziękujemy wydawnictwu
                                        VECTRABrak komentarzy:

Prześlij komentarz