środa, 21 listopada 2018

Randka pod jemiołą- Agnieszka OlejnikTytuł: Randka pod jemiołą
Autor: Agnieszka Olejnik
Wydawnictwo: CZWARTA STRONA
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 400
ISBN: 978-83-7976-082-4

Joanna całe swoje życie podporządkowała mężowi. Jego staroświeckie poglądy wcale jej nie przeszkadzały. To on jej mówił jak powinna się ubierać, jaką ma mieć fryzurę, nie pić w ogóle alkoholu bo to przecież kobiecie nie wypada, zapinać guzik bluzki pod samą szyję oraz utrzymywać znakomity porządek w domu. Bardzo go kochała i mimo wszystko była szczęśliwa do czasu, kiedy go przyłapała na romansie. W jednej chwili świat jej się zawalił. Mąż złamał jej serce na pół. Postanowiła zmienić radykalnie całe swoje życie zaczynając od wyglądu a kończąc na pracy. 

Wszystko co do tej pory uważała za normę teraz widziała w całkiem innym świetle. Joanna podejmuje szereg decyzji, które oczywiście będą nieść za sobą konsekwencje, ale jak się odkryje wokół siebie takich dobrych przyjaciół i rodzinę to wszystko musi się udać. 

A gdy nadejdzie grudzień i pod butami zacznie skrzypieć śnieg, zaś wokół unosić się zacznie zapach pierników i pomarańczy, nikt nie będzie potrafił oprzeć się uczuciu.

W te święta każdy potrzebuje odrobiny bliskości.

Czemu zawsze jest tak, że dopiero jak ktoś zrani drugą osobę zaczynamy bardziej przyglądać się swojemu życiu. Tak właśnie było z główną bohaterką Joanną, która chciała być perfekcyjna jako gospodyni domowa, żona, kucharka, nauczycielka i wychowawczyni. W ten sposób zapomniała o sobie. Kamil nie był dobrym mężem. Był tyranem, wszystko było tak jak on sobie tego zażyczył. Potrafił wszystko urządzić w taki sposób, aby Jego żona była przekonana, że sama pragnie dokładnie tego samego. Był wręcz mistrzem manipulacji. Po przyłapaniu go na zdradzie Joannie otworzyły się oczy i dostrzegła, że ich życie oraz małżeństwo nie było ideałem. Na początku miała nadzieję, że mąż zmieni zdanie i przyjdzie do niej na kolanach z przeprosinami lecz tak nie było, wręcz przeciwnie. Kobieta została wyrzucona z mieszkania, w którym dotychczasowo mieszkali a jej miejsce zajeła jego kochanki. 
Przyszedł czas, aby Joanna nauczyła się żyć dla siebie i robić tylko to na co ma ochotę. Odkryła wokół siebie wspaniałych ludzi - okazało się ,że jej bratowa jest cudowną osobą i na dodatek pomogła jej w najgorszym momencie jej życia. Pomoc, przyjaźń i dobroć jaką jej podarowała była czymś nowym i nieopisanie pięknym. 
Główna bohaterka "Randki pod jemiołą" nauczyła się w końcu głośno mówić o rzeczach, które jej się nie podobają. Idąc za ciosem i dokonując kolejnych zmian rezygnuje z pracy nauczyciela angielskiego gdyż już nie sprawia jej ona przyjemności, musi aż się zmuszać do przyjścia do pracy. 


Autorka opisała rok z życia głównej bohaterki i jej przemianę o 180 stopni jaką przeszła. Doskonała żona, wręcz służąca przemienia się w wolną kobietę z charakterem, która w końcu walczy o swoje, nie daje sobą manipulować jak dotychczas. Całą historię opowiada główna bohaterka powieści.

Książka Agnieszki Olejnik jest bardzo lekka, z dużą dawką humoru, napełniona emocjami. Cudowna na zimowe wieczory. W książce znajdziecie dużo miłości, przyjaźń, radość, zdradę, wdzięczność i bezinteresowną pomoc. Na pewno po tej lekturze przeanalizujecie wasze małżeństwa czy związki. 

Moja ocena 9/10

MONIKA

Za możliwość przeczytania książki dziękujemy bardzo Wydawnictwu CZWARTA STRONA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz