środa, 23 stycznia 2019

Muzyka twojej duszy- Agnieszka Lis (9/2019)Tytuł: Muzyka twojej duszy
Autor: Agnieszka Lis
Wydawnictwo: CZWARTA STRONA
Rok wydania: 2019
Ilość stron:360
ISBN: 978-83-7976-127-2


Niepozorny, skryty chłopak trafia do szkoły z internatem. Nie miał przyjaciół ani wrogów, trzymał się na uboczu. Nie sprawiał nigdy żadnych problemów i cieszył się sympatią pedagogów. Od jakiegoś czasu odkrył pasję fotografowania oraz odnalazł swoją pierwsza, wielką miłość. Szybko okazało się, że dziewczyna Igora, Karolina jest w ciąży. Zaręczyny, zaraz potem ślub dopóki jeszcze dziecko się nie urodziło. Wydawać się by mogło, że ich szczęściu nic nie zagraża. Lecz los postanowił zakpić z chłopaka. Tragedia i strata najbliższej osoby oraz nienarodzonego dziecka, pozostawia ogromny ból w sercu i duszy. 

Po kilku latach życia w samotności Igor wraca na studia. Poznaje Elżbietę - utalentowaną pianistkę. Niesamowicie zaangażowana w muzykę ćwiczy w każdej możliwej chwili. Pomiędzy Igorem i dziewczyną rodzi się uczucie. 
Lecz czy będzie miało możliwość przetrwania?
Czy miłość dziewczyny do muzyki nie będzie mocniejsza?

Izabel to słąwna pianistka. To nazwisko elektryzowało w świecie muzyki. Choć mogłoby się wydawać, że ma wszystko: piękny dom, sławę, pieniądze, miłość to tak naprawdę ukrywa się za swoją muyką. Ogromny strach paraliżujący ją, który pojawia się przed wyjazdem do Polski powoduje powrót wspomnień, które próbuje wymazać. 
Jeszcze nie ochłonęłam, emocje nie opadły choć książkę skończyłam czytać kilka dni temu. 
Kiedy kochasz, planujesz swoje życie, budujesz świat, myśląc o osobie, którą darzysz uczuciem, szczególnie, gdy pod sercem rozwija się wasze dziecko. Igor nie dostał szansy, aby przeżyć życie wspólnie z ukochaną. Mając 20 lat został wdowcem. Żal, ból, tęsknota oraz cierpienie sprawiło, że zamknął się na ludzi, pochłonęła go praca na wsi oraz zrezygnował z dalszej nauki. Fotografia- pasja, którą pielęgnował pozwalała mu uciekać od codzienności.

Agnieszka Lis po raz kolejny pokazuje niesamowity talent autorski. Już po paru stronach czytanie wywołuje ogromne emocje  a akcja toczy się w tempie błyskawicznym. Muzyka twojej duszy to bardzo wzruszająca opowieść o trudnej sztuce wyborów, których dokonują bohaterowie. O dążeniu do perfekcji, o strachu przed porażką, próbie ucieczki od przeszłości, która co jakiś czas daje o sobie znać.

I to zakończenie którego chyba nikt się nie spodziewał, zwala z nóg i przez moment nie można się pozbierać, zastanawiając się co się dokładnie wydarzyło.

Muzyka twojej duszy to bardzo dobra powieść obyczajowa z wątkami psychologicznymi. Fantastyczna książka dla miłośników muzyki i fotografii. Przy każdym kolejnym rozdziale miałam wrażenie że słyszę dźwięki muzyki i migawki aparatu. Pojawiają się wyraziste osobowości . Dużą rolę odgrywają bohaterowie drugoplanowi oraz przypadkowe poznane osoby, które mają swoje krótkie historie. Książka skłania do refleksji i przemyśleń co jest w życiu najważniejsze.  Czy ciągła gonitwa za doskonałością i perfekcją zawsze się opłaca? 

Powieść zapewnia morze emocji, ale dostajemy też ogrom dylematów. Polecam serdecznie!

Moja ocena: 10/10

MONIKA


Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Czwarta StronaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz