wtorek, 5 lutego 2019

Miłość zimową porą- Carrie Elks (16/2019)Tytuł: Miłość zimową porą
Autor: Carrie Elks
Wydawnictwo: KOBIECE
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 422
ISBN: 978-83-66074-88-0


Kitty od zawsze marzyła, aby zostać aktorką. Staż w wytwórni Klein Productions był jak wyrycie swojego nazwiska w hollywoodzkiej alei gwiazd. Jednak zamiast upragnionego stażu dziewczyna przypadkowo zostaje nianią u znanego producenta filmowego. Widziała w tym jednak pozytywy, gdyż jeśli wykaże się jako niania, będzie miała kontakt z jednym z czołowych producentów w mieście.
Na szczęście uwielbiała dzieci, a nowa praca czekała ją w zasypanej śniegiem Wirginii.
Na miejscu poznaje resztę rodziny producenta, w tym brata Adama, który był okropny, żałosny i za każdym razem kiedy tylko dziewczyna na niego wpadała doprowadzał ją do szału. Lecz pod skórą tego drania krył się bardzo przystojny i wrażliwy człowiek, który przeżył straszną traumę prawie niszczącą mu życie.

Czy uczucie, które rodzi się tak nagle między Kitty i Adamem będzie miało szansę przetrwać?

Miłość to nie film, w którym zawsze można zmienić scenariusz. 
Przekonali się o tym głowni bohaterzy Kitty i Adam, którzy od pierwszej chwili kiedy się spotkali od razu ścierali się ze sobą. Potrzebowali czasu, aby się dotrzeć i poznać . Adam nosił maskę, która zakrywał dobre cechy a przybrał twarz oziębłego samotnika, który miał niesamowite huśtawki nastrojów. Lecz mimo to miedzy nimi od razu była chemia i feromony, które unosiły się w powietrzu. 

Powieść Carrie Elks bez wątpienia jest bardzo klimatyczna. Zimowo-świąteczny nastrój emanuje. Zdecydowanie jest to love story, które rozgrzeje nie jedno serce, ale również bardzo pouczająca, o tym że często zapominamy co jest w życiu najważniejsze. Everett- producent filmowy wraz ze swoją żoną mieli wszystko o czym można marzyć: dziecko, pieniądze i zdrowie tylko zapomnieli o najważniejszym. Zabrakło miłości do siebie i czasu dla dziecka. Książka wspaniale pokazuje jak często zdarza się w życiu pogoń za pieniędzmi, która niszczy relacje rodzinne. Choć ich synek miał wszystko co chciał to najbardziej pragnął, aby rodzice poświecili mu choć trochę uwagi. 

W książce znajdziecie bardzo dużo uczuć, przekazywanych wartości ale i scen erotycznych. To nie jest typowa powieść obyczajowa. Książka pokazuje jak ważne są relacje rodzinne oraz że warto walczyć o uczucie, które,mimo iż dopiero kiełkuje, to potrafi całkowicie zapanować nad ciałem i rozumem. 

Muszę jeszcze wspomnieć o tym, iż bardzo podobały mi się cytaty, które pojawiały się na początku każdego rozdziały. Są fenomenalnie dobrane do tego, co będzie w danym rozdziale. 

Choć jest już po świętach to i tak polecam tą powieść. Na pewno rozgrzeje nie jedno serce i umili jeszcze zimne wieczory.

Moja ocena 9/10

MONIKA
Za możliwość przeczytania powieści  dziękujemy WYDAWNICTWU KOBIECE

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz