niedziela, 3 lutego 2019

Trzy razy M- Justyna Chrobak (15/2019)



Tytuł: Trzy razy M
Autor: Justyna Chrobak
Wydawnictwo: NOVAE RES
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 322
ISBN: 978-83-8147-238-8


              ,,Nikt nie potrafi bezbłędnie zaprojektować sobie życia,,

Zdradzona, zraniona Małgosia natychmiast rzuca wszystko i wyjeżdża z Wrocławia do siostry. Jest to ucieczka od dotychczasowego życia i od mężczyzny, z którym żyła. Nowe otoczenie, praca i wsparcie najbliższej rodziny miały szybko postawić kobietę do pionu. Nawet to, że jeden z szefów był dość gburowatym i aroganckim dupkiem nie stanowiło dla niej większego problemu. 
Lecz radość nie trwa długo, a przeszłość zaczyna dawać o sobie znać. Okazało się, iż projekt- największy jaki dotychczas dostała firma Gosi, będą realizowali również z Tomkiem - byłym facetem kobiety, o którym próbowała zapomnieć. Mężczyzna po raz kolejny postanowił namieszać w życiu kobiety. 
Jak wiele może się zmienić, miedzy dwojgiem ludzi podczas wyjazdu służbowego?
Czy Małgosia będzie potrafiła zawalczyć o siebie i swoje nowe miejsce pracy?

Jestem cała rozentuzjazmowana z powodu mojego pierwszego i tak udanego spotkania z autorką Justyną Chrobak. Książka Trzy razy M idealnie wpasowała się w moje gusta. Główna bohaterka, omamiona przez swojego chłopaka, przez dłuższy czas żyła w przekonaniu, że jest szczęśliwa i kochana. Mimo, iż czuła, że nie zawsze jej ukochany gra fair play to i tak robiła wszystko to, co on chciał. Najpierw odizolował ją od siostry, jedynej krewnej jaką miała, potem sprawił, że oddała mu wszystkie pieniądze jakie posiadała. Dopiero kiedy Gosia przyłapała swojego ukochanego na zdradzie zrozumiała z kim tak naprawdę żyje. Czasami dopiero taki szok i wstrząs działa najlepiej i pozwala podjąć błyskawiczne decyzje. 




Natychmiastowa ucieczka to był jedyny pomysł na jaki wpadła Małgosia w danym momencie. I choć mogło by się wydawać że po każdej burzy wychodzi słońce to jednak w życiu głównej bohaterki nie jest od razu tak kolorowo. Złe wspomnienia i osoby wracały do jej życia jak bumerang i to dokłądnie wtedy, kiedy zaczęła już wierzyć, że ma wszystko co złe za sobą. 

Książka urzekłą mnie swoją fabułą. Oprócz romansu znajdziemy tutaj również manipulację, szantaż emocjonalny, zastraszanie, wymuszanie. Co więcej autorka fantastycznie ukazuje u swoich bohaterów różne charaktery, takie jakie można spotkać w życiu. Gosia- delikatna, zamknięta w sobie kobieta która, próbuje poskładać swoje połamane życie i serce. Tomasz- bezwzględny drań, który tylko szuka swojej ofiary, aby na niej żerować i mieć z tego tytułu jakieś profity. Kasia to szczęśliwa mama dwójki dzieci, mężatka i bardzo ciepła osoba, która zawsze znajdzie jakieś dobre słowo i poratuje oraz przytuli w potrzebie. 
Marcin - starszy z prezesów firmy Korzyński&Brzozowski- spokojny, opanowany, cierpliwy i zawsze pomocny, zaś drugi prezes Mikołaj jest gburowaty, skryty i arogancki. 

Książkę czyta się bardzo szybko, bohaterowie nie są przerysowani i czuć ich autentyczność. Małgosie pokochałam od razu i cały czas jej kibicowałam. 
Nie jest to klasyczna opowieść o księciu i księżniczce, a życiowa historia kobiety, która postanowiła zawalczyć o swoje życie. Z jakim skutkiem- musicie się przekonać sami i sięgnąć po książkę Justyny Chrobak. Emocje, śmiech, czasem nawet złość gwarantowane.


Moja ocena 10/10

MONIKA


Za możliwość przeczytania powieści dziękuję autorce Justynie Chrobak oraz wydawnictwu NOVAE RES


1 komentarz: