piątek, 8 lutego 2019

Świąteczny list- Elyse Douglas (19/2019)Tytuł: Świąteczny list
Autor: Elyse Douglas
Wydawnictwo: KOBIECE
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 432
ISBN: 978-83-66074-89-7


Eve Sharland uwielbiała sklepy z antykami. Wygooglowała jeden o nazwie ,,Miniony czas". Znajduje tam stary lampion, w którym ukryto nieotwarty list. List miał ponad 130 lat i był zaadresowany do osoby, która nazywała się tak samo jak ona. 
Okazało się że kobieta była spokrewniona z Evelyn Sharland. Kiedy w domu odczytuje treść listu, jest bardzo poruszona romantyczną historią sprzed wielu lat. Tragedia polegała na tym, ze Eveline nigdy nie otrzymała listu,nigdy nie zapaliła lampionu oraz nie przebaczyła ukochanemu a w liście właśnie o to tylko prosił. 

Kilka dni później Eve postanowiła zapalić lampion i odprawić kameralną ceremonie ku pamięci dwojga ludzi, którym nie dano szansy na związek ani na wzajemne obdarzenie się miłością.W magiczny sposób przenosi się do Nowego Jorku z 1885 roku. 

Eve, główna bohaterka, balansowała na pograniczu jawy i snu, jakby utkwiła pomiędzy światami. Wyobrażacie sobie kak to jest cofnąć się aż tak daleko w czasie, do świata bez rozpraszających technologii, całodobowych serwisów informacyjnych, zawrotnego tempa współczesności, neonów, głośnych tłumów oraz gęstwiny samochodów, autobusów, ciężarówek itp. To była epoka pięknych długich sukni, garniturów, powozów z rytmicznym odgłosem końskich kopyt. 
Kobieta bardzo próbowała się odnaleźć w całej tej sytuacji jednak było jej bardzo trudno. Z pomocą przystojnego Patricka postanowiła zmienić linię życja swojej dalekiej krewnej, uratować ją przed śmiercią i podarować nową lepszą przyszłość.

Świąteczny list jest to opowieść o zakazanej miłości jednego z najbogatszych mężczyzn Jona Allistera i prostej, biednej kobiety. Mimo iż ich miłość była ogromna to rodzina mężczyzny jak i matka dziewczyny była przeciwna związkowi.Hostoria jest również o bardzo silnej kobiecie, która zaryzykowała własnym życiem, sprzeciwiła sie Albertowi bratu Johna, który był bardzo przebiegły, majętny i miał władzę oraz wiedział jak jej użyć. W zamian znalazła wielką miłość. 

Byłam bardzo sceptycznie natawiona co do tej lektury bo jak wiecie nie przepadam za takimi książkami i - uwaga, uwaga- jestem bardzo miło zaskoczona.
Przedstawiona epoka i świat jest bardzo interesujący, bohaterowie wywołują ogromne emocje, ciekawa fabuła - czego chcieć więcej? Polecam serdecznie gdyż czasami dobrze przenieść sie w inną epokę aby docenić co posiadamy obecnie.

Moja ocena 9/10

MONIKA


Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydasnictwu Kobiece.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz