niedziela, 17 lutego 2019

SPONSOR. TOM II - K.N.Haner (24/2019)Tytuł: SPONSOR. TOM II
Autor: K.N.Haner
Wydawnictwo: Editio Red
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 416
ISBN:978-83-28338-41-8

Ciąg dalszy historii Kaliny i Nathana, których mieliście okazję poznać w pierwszym tomie (Sponsor. Tom I- Recenzja). 

Bardzo zachęcam do zapoznania się z pierwszą częścią powieści zanim sięgnięcie po drugą- wiele faktów będzie dla was znacznie bardziej zrozumiałych, a przez to lektura przebiega znacznie przyjemniej. Kto czytał zaś do tej pory pierwszą część nie ma opcji, aby nie zechciał sięgnąć po drugą. Mówię to z autopsji.

Kalina i Nathan po dramatycznych przejściach wracają do siebie. Dziewczyna daje mężczyźnie ostatnią szansę, jasno stawiając sprawę, że ich związek ma być odtąd oparty na szczerości, zaufaniu, mężczyzna ma wyrzec się starych nawyków czyli sponsorowania dziewczyn poznanych w galeriach handlowych. I rzeczywiście Nathan z całej siły się stara i zmienia dotychczasowe życie - wszystko dla swojej nowej rodziny - Kaliny i jej pięcioletniej siostry. Co jednak zrobić gdy nie jest tak łatwo odciąć cię od przeszłości? Dawne czasy upominają się o niego w najmniej oczekiwanych momentach, a błędy przeszłości mają teraz swoje opłakane skutki. Czy zakochani to przetrwają? 

Kalina i Nathan mają swoją miłość, której są całkowicie pewni, ale są z tą miłością jak rozbitkowie na środku morza i to na drewnianej tratwie. Ze wszystkich stron uderzani są przez złe osoby i wydarzenia z przeszłości. Tajemnice skrywane przez lata wychodzą nagle na jaw, do wszystkiego dochodzą poważne problemy zdrowotne Kaliny. Nie chcąc zbyt wiele zdradzać powiem tylko tyle, że będzie dramatycznie- dokłądnie tak jak przystało na królową dramatów jaką jest Kasia Haner.

Jestem zauroczona historią miłości Kaliny i Nathana. Nie ma w niej nic oczywistego, żadne serduszka, kwiatki i romantyczne spacery w świetle księżyca nie wchodzą w grę. Pojawia się namiętność, pożądanie, piętrzące się problemy, zdrady, kłamstwa, dylematy, ale właśnie dzięki temu ich związek się umacnia, oni zaś stają się jeszcze silniejsi w tej swojej miłości. Uczucie to nie zawsze jest łatwe i proste tak jak tego oczekujemy. Miłość i związek na niej oparty to nieustanna walka ze swoimi słabościami, konieczność pójścia na kompromisy, stawianie czyjegoś szczęścia ponad własne. Tylko to gwarantuje sukces. Kwiatuszki i serduszka nie są wystarczającym zapewnieniem o uczuciu. To czyny, nie słowa potwierdzają czyjeś oddanie się drugiej osobie, działanie, walka o miłość a nie bierne patrzenie sobie w oczy jest gwarancją sukcesu. Wiara w drugą osobę, bezwarunkowe zaufanie jej nawet wbrew przyjaciołom i znajomym to najpiękniejsze co możemy ofiarować osobie, którą kochamy. 

Tego wszystkiego nauczyła mnie autorka Kasia Haner, te wszystkie prawdy umiejętnie wplotła w dwa tomy SPONSORA. Oprócz tego jej powieści działają na czytelnika jak magnes, posiadają niewyobrażalną moc przyciągania czytelnika. Autorka zaskakuje swoją wyobraźnią, w książce akcja zmienia się tak diametralnie, że nigdy nie wymyśliłabym takiego rozwiązania. Gdy wszystko idzie już dobrze, wycisza się i bieg wydarzeń wskoczył już na właściwe tory, czytelnik nagle dostaje obuchem w głowę i akcja zmienia bieg o 180 stopni. Powieść porusza czułe struny w czytelniku, dzięki autorce możemy przeżywać ogromne emocje razem z bohaterami, obserwować ich życiowe zmagania i wewnętrzne przemiany, które dokonują się na kartach powieści.

Książka z gatunku tych do przeczytania z zapartym tchem i to w jeden wieczór. Dynamiczna, zaskakująca, emocjonująca, wzruszająca, prawdziwa, przemyślana i zapewniająca czytelnikowi cudownie spędzony czas. Czego chcieć więcej? Chyba tylko nowych powieści spod pióra autorki, ale tego nam nie braknie - gwarantuję wam!


Moja ocena 10/10

DOROTAZa możliwość przeczytania powieści dziękuję wydawnictwu EDITIO RED


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz