poniedziałek, 12 marca 2018

Opowiesc Niewiernej- Magdalena Witkiewicz


Tytuł: Opowieść niewiernej
Autor: Magdalena Witkiewicz
Wydawca: Świat Książki
Ilosc stron: 223
   Data wydania: 2014
   ISBN:978-83-7943-673-6M: Zdrada kojarzy nam się z czymś złym, niemoralnym. Zawsze uważałam, że ludzie słabi zdradzają lub osoby władcze. Po przeczytaniu książki trochę zmieniłam zdanie . Magdalena Witkiewicz  wspaniale odzwierciedla życie niejednej z nas. To książka o tym, jak nie powinno wyglądać małżeństwo. Niestety co druga para przechodzi mniejszy bądź większy kryzys choć nie zawsze się do tego przyznaje. 
Ta książka jest bardzo bliska mojemu sercu gdyż:
  • Jest moją pierwszą książką, napisaną przez Magdalenę Witkiewicz, którą przeczytałam.
  • Emocje jakie mi towarzyszyły podczas czytania są nie do opisania. Wiele prawd zawartych w powieści, śmiało mogłabym przenieść do swojego życia i małżeństwa.
  • Dzięki tej książce narodziła się nasza przyjaźń z Dorotą. Byłam pod tak silnym wrażeniem powieśći, że musiałąm się z kimś tym podzielić. Padło na niczego nieświadomą koleżankę.

D: Dostałam od Moniki książkę pod tytułem "Opowieść niewiernej". I właśnie dlatego, że zdrada i mi kojarzy się z czymś złym, grzesznym i niemoralnym, już sam tytuł mnie niezbyt zachęcał. Myślałam, iż jest to historia pewnej siebie kobiety sukcesu, nowoczesnej, wyzwolonej, która opisze swoje hulaszcze życie i wszystkie skoki w bok. Jakże bardzo się myliłam... Po przeczytaniu rozmowom z Moniką nie było końca. Wiedziałyśmy też, że każda kolejna powieść autorstwa Witkiewicz będzie fenomenalna.

M: Ewa to kobieta, która już na starcie swojej drogi rezygnuje z marzenia o pięknym kościelnym ślubie. Jest ona przykładem kobiety ,dbającej o domowe ognisko, jest na każde zawołanie swojego męża, czekając na odrobinę czulosci z jego strony, dobra a nawet i dotyku. Kobieta marząca o dziecku, mężu który przytuli, powie dobre slowo, podziękuje choćby za dobry obiad . Czeka na jakikolwiek gest z jego strony . Niestety nic na to nie wskazuje, aby on miał ten gest wykonać. Choć dla niej zdrada jest czymś złym, haniebnym i obrzydliwym, Ewa w końcu przekracza cienką granicę pomiędzy dobrem a złem. Czy warto za wszelką cenę dążyć do utrzymania małżeństwa?

D: Monia- Ewa nie rezygnuje z marzeń o ślubie na samym początku swojej drogi życiowej. Ona bardzo marzy o tych wszystkich przygotowaniach, o tym zabieganiu. Na początku jej znajomości z Maćkiem jest właśnie jak w bajce- spacery, plaże, czułość, romantyzm. To później jej mężczyzna życia bierze z nią ślub cywilny w nieskończonosć odkładając ten kościelny. Ona godzi się na to, myśli, że to i tak nie ma znaczenia. Przecież są ze sobą tak bardzo szczęśliwi...

M: Maciek to osoba bardzo władcza. Dla niego najważniejsza jest praca, posada i dom, który zaczyna po ślubie budować . Przestaje dostrzegać co tak naprawdę jest najważniejsze w jego małżeństwie. Jest zimny i beznamiętny.

D: Czekaj, czekaj- jak to było? Największy grzech jaki można popełnić, taki, który zabija małżenstwo to... ZANIEDBANIE. Obserwowana z boku Ewa miała wszystko- pracę, mieszkanie, dom w budowie, przystojnego męża, który nie pił, nie bił, nie wyzywał... Męża, który nie dotykał, nie przytulał, nie rozmawiał, nie spędzał czasu, nie przynosił kwiatów, nie chciał mieć dzieci, ślub cywilny wziął tylko po to, aby wspólnie z żoną mógł się rozliczać z podatków. Jaka kobieta to na dłuższą metę wytrzyma? Jak wiele kobiet, młodych dziewczyn zostało tak właśnie wychowanych? Mąż nie jest alkoholikiem, nie jest agresywny, przynosi do domu pieniądze- czego chcieć więcej? A miłość, bliskość, seks, bezpieczeństwo? Oj tam, oj tam... nie jesteś już nastolatką, takie rzeczy tylko w filmach i powieściach. Siedź cicho, sprzątaj, gotuj, dogadzaj Mężowi przez duże M i nie narzekaj.

Zdrada Ewy nie była kaprysem, słabostką... Była rozpaczliwym poszukiwaniem bliskości drugiego człowieka. Nie oceniajmy- ale przeczytajmy, bo na prawdę warto.

O autorce:

Polska pisarka, autorka kilkunastu powieści mniej i bardziej poważnych dla dzieci i dorosłych. „I „tylko dla dorosłych” również” – dodaje na swojej stronie internetowej, a jej „Szkoła żon” jest na to dowodem.
Urodziła się w 1976 r. Jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańskiego Studium Bankowości oraz Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów. Miała własną firmę marketingową, przez pewien czas jednocześnie prowadziła ją i pisała powieści. Dziś jej życie zawodowe to książki i spotkania autorskie, a właściwie całe trasy promocyjne. Lubi spotykać się z czytelnikami i robi to bardzo często, a od wiosny 2016 r. uczestniczy także w spotkaniach autorskich online na swoim profilu na Facebooku. Mieszka w Gdańsku z mężem, dwójką dzieci i kotem Puszysławem.

Matka Polka Pisarka, jak samą siebie określiła, zaczęła pisać pierwszą powieść podczas urlopu macierzyńskiego. Zachęcona pozytywnymi opiniami na forum internetowym, wysłała tekst do wydawnictwa Moniki Szwai i po dwóch godzinach otrzymała odpowiedź, że popularna pisarka z powodu ataków śmiechu odpowie konstruktywnie dopiero po zakończeniu lektury. Tak rozpoczęła się kariera „Milaczka”, a także samej autorki, którą pokochały tysiące czytelniczek.
Jej książki ukazały się w Wietnamie, na Litwie oraz w Stanach Zjednoczonych.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz