czwartek, 8 marca 2018

Słodkie życie - Krystyna Mirek


Tytuł: Słodkie życie
Autor: Krystyna Mirek
Wydawca: FILIA
Ilość stron: 419
Data wydania:2017
ISBN:978-83-8075-303-7
Słodkie życie jest piękną, obyczajową powieścią o marzeniach, przyjaźni, potrzebie miłości oraz o słabościach, z którymi trzeba walczyć. Kornelia Rudnicka to 30- letnia nauczycielka, która wciąż mieszka z rodzicami, nie akceptuje siebie oraz swojego wyglądu przez dość dużą wagę. Swoje niepowodzenia zajada słodyczami, co wpędza ją w błędne koło. Pojawiają się przed nią jednak wielkie wyzwania, nadchodzi czas  na podejmowanie trudnych decyzji oraz walkę z własnymi słabościami. Przypadkowa wizyta u lekarza i diagnoza powoduje, że cały świat wali się Kornelii na głowę. Lecz na swojej drodze spotyka życzliwe osoby, dzięki którym to, co trudne, staje się łatwiejsze oraz możliwe do zrealizowania. Wystarczy tylko otworzyć serce na świat i ludzi wokół, aby poczuć wreszcie słodki smak życia.

Nie sztuką jest przejść przez życie, gdy wszystko sprzyja, lecz sztuką jest iść przed siebie mimo niepowodzeń i gdy wydaje się, że mamy wciąż pod górę. To od nas zależy kogo i kiedy wpuścimy do swojego życia oraz jaki oni będą mieć na to nasze życie wpływ.

Polecam tą powieść szczególnie tym osobom, które przechodzą w swoim życiu jakiś kryzys lub mają przed sobą problemy do rozwiązania. Ksiażkę czyta się szybko i przyjemnie, można powiedzieć, że jednym tchem. Książka porusza problemy wielu współczesnych kobiet. Bardzo często ciężko nam się otworzyć i wyjawić swoje słabości, być może dlatego, że obecnie wymaga się od kobiet  perfekcji i bycia najlepszymi . Mam wrażenie, że od jakiegoś czasu kobiety toczą ze soba nieoficialną wojnę pod tytułem ,,JESTEM NAJ,, . Przyjaźń, koleżenstwo i stosunki męsko-damskie zamieniają się w grę o TRON, na którym zasiadają tylko Ci najlepsi. Podoba mi się, że pisarka nawiązuje do tego, iż wystarczy tylko usmiechać się do innych, być miłą i pogodną osobą, a ludzie będą postrzegać nas już całkiem inaczej. Próbowaliście kiedyś iść na spacer i podarować każdej napotkanej osobie uśmiech? Ja, po przeczytaniu tej książki, to zrobiłam i wiecie co? Okazuje się, że prawie wszycy odwzajemnili się tym samym . Uśmiech nic nie kosztuje, a dla niektórych może być początkiem czegoś nowego . Być może nawet nowego związku lub przyjaźni.

Moja ocena:  10/10

Kilka slow o autorce:

KRYSTYNA MIREK-jest autorką powieści obyczajowych, które czytelnicy kochają za wartką akcję, ciepły humor oraz życiowe obserwacje, pozwalające im utożsamiac się z bohaterami. Z wykształcenia jest polonistką, przez wiele lat pracowała w szkole. Teraz wraz z mężem i czwórką dzieci mieszka w okolicach Puszczy Niepołomickiej. I pisze piękne książki.MONIKA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz