poniedziałek, 26 listopada 2018

Spełnione życzenia- Karolina Wilczyńska

Tytuł: Spełnione życzenia
Autor: Karolina Wilczyńska
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 271
ISBN: 978-83-7976-021-3


Wigilia i Święta Bożego Narodzenia należą do najpiękniejszych dni w roku i trudno znaleźć kogoś, kto myśli inaczej. Zapach choinki, blask lampek odbijających się w kolorowych bąbkach, atmosfera przygotowań, oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę, stół nakryty białym obrusem i opłatek..."Życie nie każdego doświadcza sprawiedliwie i trzeba się z tym pogodzić".

Daniel od zawsze był podporządkowany swojemu ojcu, poszedł na prawo i nawet pracuje u ojca znajomego. Jest w związku, lecz nie ma odwagi przyznać się rodzicom do swojej miłości.

Krystyna, choć nie jest już pierwszej młodości i wstanie z łóżka trwa już nieco dłużej niż powinno, mimo emerytury dorabia sprzątaniem po to, aby wnuki miały co jeść. Na swoją córkę nie ma co liczyć - ta wszystko co ma przepija.

Tadeusz jest potocznie nazywanym lowelasem- ma żonę i córkę lecz korzysta z życia pełną piersią, nie potrafi się oprzeć większości poznanych kobiet. 

Natalia bardzo kocha Bartka, choć codziennie rano budzi się ze strachem czy go jeszcze usłyszy i zobaczy. Chore serce chłopaka coraz wolniej bije.

Elwira choć ma pieniądze, dom, firmę i ukochanego męża to cały czas odczuwa pustkę w sercu.

Zbyszek tak bardzo poświęca się pracy, że nie zwraca uwagi na swoją żonę i mała córeczkę, chęć awansu jest silniejsza niż potrzeba przebywania z rodziną.

Oni wszyscy nie przypuszczają, że słowa wypowiedziane na głos mogą wpłynąć na ich przyszłość. W święta to możliwe! Tylko że marzenia mogą życ swoim życiem i nie zawsze spełniają sie w taki sposób, jak to sobie zaplanowali...


Kochani cóż to za wspaniała książka. Autorka przeniosła mnie w dzień wigilijny, poczułam mróz na policzkach i płatki śniegu, które spadały mi na głowę. 
Zaglądamy do różnych rodzin i osób, z którymi spędzamy cały dzień wigilijny.
Każda z tych osób zmaga się z jakimiś problemami, a los czasami zaskakuje bardzo miło lecz i również daje mocno w kość. Każdy bohater jest tak fantastycznie wykreowany i autentyczny. Pewne osoby pokochałam od razu a niektórych wręcz znienawidziłam. 

Ksiażka niesie ze sobą ogromna dawkę emocji,  Każda z historii przedstawionych przez autorkę zdecydowanie porusza ogromnie i bez paru paczek chusteczek się nie obyło. Jestem zachwycona i przepadłam niesamowicie. "Spełnione życzenia" to bardzo wartościowa książka, która nakazuje czytelnikowi zastanowić się nad swoim dotychczasowym życiem i przemyśleć co jest tak naprawdę ważne. Jest przepełniona  prawdziwym życiem, miłością, marzeniami, wartościami ale i również zdradą, alkoholizmem, biedą. 

Karolina Wilczyńska stworzyła piękną i wzruszającą aż do bólu powieść. To najpiękniejsza i najbardziej poruszająca książka świąteczna, którą kiedykolwiek czytałam. Kiedy już po nia sięgniecie nie sposób się oderwać. Przygotujcie sobie cały tuzin chusteczek bo płacz macie zagwarantowany.

Często nie zdajemy sobie sprawy z wypowiedzianych na głos życzeń. One mogą się zdarzyć lecz nie zawsze dokłądnie tak jak to my tego chcemy. 


Moja ocena 11/10


MONIKAZa możliwość przeczytania książki dziękujemy wydawnictwu CZWARTA STRONA


5 komentarzy:

 1. Piękna recenzja. Na pewno przeczytam, bo kocham takie książki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam takie emocjonalne powieści.
  Książka już dawno jest na mojej liście "MUSZE PRZECZYTAĆ KONIECZNIE".
  Pozdrawiam i do siebie zapraszam: http://www.kuferekliteracki.blox.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście trzeba ją KONIECZNIE przeczytać💓💓💓 Również pozdrawiamy😄

   Usuń