wtorek, 16 kwietnia 2019

Ezekiel. Jak poderwać drania. - Sara Ney (45/2019)Tytuł: Ezekiel. Jak poderwać drania
Autor: Sara Ney
Wydawnictwo: Kobiece
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 415
ISBN: 978-83-65601-35-3

Klimat amerykańskiego uniwersytetu, przystojni zpaśnicy, szare nieśmiałe myszki oraz seksowne imprezowiczki. Lektura idealna na rozlużnienie się, sięgnięcie po nią dla czystego relaksu jest idealnym pomysłem na wolne wieczory:) Czy wspmniałam już o świetnych dialogach, rzekomarzaniach się pomiędzy bohaterami, utarczkach słownych wywołujących salwy śmiechu lub uczucie ciepła w okolicy serducha? Teraz wspominam:)

Ezekiel Daniels - Zeke to przystojny, pewny siebie, nawet zadufany w sobie chamski student, który zalicza wszystko co się rusza. Nie wchodzi jednak w głębsze relacje, jest zamknięty w sobie, zły na cały świat, nosi wewnątrz ogromny gniew, a swoim pyskowaniem, chamskimi komentarzami chce pokazać, że ma wszystko i wszystkich gdzieś. 

Co zmieniają sarnie oczy i lekkie jąkanie się pracującej w bibliotece Violet? Dlaczego Zeke nie może przestać myśleć o białowłosej, niskiej, zupełnie niepodobnej do jego dotychczasowych podbojów dziewczynie? Okazuje się ona być jego korepetytorką z biologii, razem biorą udział w akcji :Starszy brat/starsza siostra" gdzie opiekują się dziećmi podczas gdy ich rodzice pracują. Spędzają ze sobą coraz więcej czasu, poznają się nawzajem, zawiązuje się między nimi nawet przyjaźń, co oczywiście Zeke raz po raz niszczy przez swoje zachowanie. Chłopak jest po prostu dupkie... bucem, który nie przejmuje się uczuciami innych. A tak naprawdę, w głębi duszy szalenie boi się odrzucenia. Czy Violet jest w stanie go utemperować?

A z drugiej strony co ta dziewczyna w nim widzi? Jest przystojny to fakt, trenuje zapasy, czasem jest nawet zabawny, ale rani również jak zawodowiec. Jednakże dziewczyna, która sama wiele przeszła jest w stanie zrzumieć targające chłopakiem emocje. Może ona jest w stanie mu pomóc, lub pomogą sobie nawzajem?

Powieść EZEKIEL. Jak poderwać drania jest drugą częścią z serii. Pierwsza opowiadała o losach Sebastiana i Jameson. Podobała mi się ze względu na zabawne teksty podszyte erotyką, relację między bohaterami stawiającą na zabawę, przekomarzanie się. Ale taki właśnie był Sebastian - wesoły luzak, wiecznie myślący o seksie, rzucający zbereźne komentarze. I też dopiero Jameson go utemperowała. Sięgając po drugą cześć o Ezekielu po częśći oczekiwałam podobnych tematów, ale dostałam coś znacznie głębszego. 

Przede wszystkim Zeke jest zupełnie inny od Oza - nie mamy tutaj aż tyle seksualnych podtekstów ale głęboko skrywane problemy rodzinne glównych bohaterów, które uwarunkowały ich charaktery. Zeke jest typowym bawidamkiem, strzelającymi chamskimi komentarzami jak z procy, ale jego postawa wynika z poczucia odrzucenia przez rodziców. Violet również wiele przeszła dlatego moim zdaniem dobrali się oni idealnie. I nie myślcie sobie, że delikatna kobietka nie potrafi odpyskować zapaśnikowi! Violet ukazana jest momentami jako ta silniejsza, znajdująca rozwiązanie i mająca złote rady na wszystko, ale przede wszystkim jest to kobieta, która od innych wymaga szacunku i konsekwenrnie to egzekwuje.

Jeśli oczekujecie jedynie lekkiej, umilającej wam czas lektury to nie do końca taką dostaniecie. Tak jak wspominałam, ja odnalazłam w niej kilka tematów do głębszych przemyśleń przeplatanych z wątkami zabawnymi, erotycznymi, z niegrzecznymi zachowaniami Zeka. Wszystko po trochu zgrało się w bardzo przyjemną całość, której poświęciłąm swój czas. Nie żałuję absolutnie a was zachęcam do sięgnięcia po tę serię. Można po kolei, można osobno. Zapraszam do świata przystojnych drani i słodkich, z pozoru tylko delikatnych i nie mających nad nimi władzy dziewczyn.

Ja już wiem jak poderwać drania, co więcej - ja wiem jak "zmusić" go do powiedzenia PROSZĘ i PRZEPRASZAM. Jeśli chcecie się tego dowiedzieć to tutaj macie gotowe recepty:)


Moja ocena 8/10

DOROTA
Za możliwość przeczytania książki dziekuję wydawnictwu 
Wydawnictwo Kobiece


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz