środa, 24 kwietnia 2019

Porwanie- Agnieszka Pietrzyk (48/2019)
Tytuł: Porwania
Autor: Agnieszka Pietrzyk
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 480
ISBN: 978-83-7976-846-2

Rodzina Majów wygląda na pierwszy rzut oka całkiem zwyczajnie, lecz każdy z jej członków ma jakiś sekret. Seweryn ma coraz większe problemy finansowe, firma nie przynosi dochodów a zadłużenia rosną. Marta, żona Seweryna pochodzi z patologicznej rodziny i dopiero gdy wyszła za mąż zaznała życia w dostatku. Seweryn wpada na szalony pomysł - upozorowuje porwanie swojego kilkumiesięcznego syna, aby wymusić od swojego bogatego brata okup. 
Od samego początku wszystko idzie nie tak. Już na samym poczatku ma miejsce tragedia, która burzy misternie zaplanowany przez mężczyznę plan.

Akcja nabiera coraz szybszego tempa, a dramatyczne wydarzenia sprawiają, że do akcji wkracza komisarz Kamil Soroka oraz prokurator Milena Łempicka- Krol, która podchodzi do tej sprawy bardzo osobiście gdyż sama wie co to znaczy strata i porwanie własnego dziecka.

Jakie tajemnice podczas szukania dziecka wyjdą na jaw? Czy Tymek wróci cały i zdrowy do domu? Czy uda się wyjaśnić zagadkę tajemniczego porwania?

Rodzice powinni chronić swoje dzieci. Są za nich odpowiedzialni. Seweryn jednak pogubił się w swoim życiu. Firma nie prosperowała tak jak by sobie tego życzył a jego brat był bardzo zamożny co tylko wzbudzało zazdrość. Seweryn tak bardzo chciał pokazać bratu i ojcu, że jest zaradny i przedsiębiorczy, że wpadł na absurdalny pomysł z porwaniem swojego syna. Miał wszystko dokładnie dopracowane, plan był prosty. Chciał wszystkich ukarać a tak naprawdę ukarał samego siebie. To uprowadzenie rozbiło całkowicie jego rodzinę i małżeństwo, a on sam nigdy nie przypuszczał, że ktoś mu najbliższy zapłaci za jego przekręty śmiercią. Marzył, aby Tymek już wrócił do domu cały i zdrowy. To był jednak dopiero początek dramatycznych wydarzeń. Zaczęła się gra z czasem. Porywacz działał całkiem inaczej niż to wcześniej zaplanowali. Wszystko zaczynało wskazywać na to, iż to nie jest ten sam porywacz, którego wynajął Seweryn. 

Agnieszka Pietrzyk ma niezwykły dar do pisania niepowtarzalnych powieści. Gdy akcja wydaje się prosta to autorka z każdym kolejnym rozdziałem zaskakuje i wprowadza takie nagłe zwroty akcji, zupełnie niemożliwe do przewidzenia. Śledztwo prowadzone przez komisarza Kamila Sorokę i prokurator Milenę pozwala nam poznać namiastkę pracy policji. Duet ten dodatkowo jest naprawdę wspaniały - robi wszystko, aby sprowadzić chłopca do domu czym wzbudza sympatię czytelnika. Pozornie prosta sprawa lecz cały czas pojawiały sie nowe komplikacje i fakty. Czas grał na niekorzyść dziecka. Do samego końca czytelnik jest trzymany w napięciu. Pojawiają się nietuzinkowi bohaterowie a każdy ma coś na sumieniu. Na jaw wychodzą też mroczne tajemnice.

Książka oprócz motywu porwania, oprócz przebiegu śledztwa wprowadza czytelnika w głąb psychiki bohatera, przedstawia wiele prawd życiowych, motywów jakimi ludzie sie kierują pod wpływem emocji, problemów i zazdrości. 

"Porwanie" to doskonały, thriller trzymający w napięciu z elementami sensacji i kryminału. Wciąga w mroczny świat tajemnic, intryguje i przeraża.
Książka robi wrażenie i jest bardzo realistyczna dla polskiego czytelnika, biorąc pod uwagę to, że cała akcja dzieje się w Elblągu. 


Jestem bardzo zadowolona, że mamy w Polsce coraz więcej autorów, którzy piszą świetne thrillery. Polecam serdecznie sięgnąć po tą pozycje, na pewno sie nie zawiedziecie.  Ostrzegam tylko, że sięgnięcie po jedną z powieści Agnieszki Pietrzyk zmusza nas do przeczytania jej innych książek. Robicie to więc na własne ryzyko!


Moja ocena 10/10
MONIKA

Za możliwość przeczytania książki dziękujemy Wydawnictwu Czwarta StronaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz